Ga naar inhoud

Beldé

Actief
NVopgericht 197154 jaar actiefUilenbaan 110, 2160 Wommelgem, BelgiëKBO/BCE: BE 0411.655.825

Financieel · boekjaar 2025, verkort schema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 24-03-2026 PDF alle 49 neerleggingen

Omzet
≈ € 3,6 mln
Geschat: waarschijnlijk tussen € 2,3 mln en € 6,0 mln
Totaal activa
€ 510.829▼ 9,2%
2024 · € 562.455
Nettoresultaat
€ 122.898
2024 · -€ 87.045
Werkkapitaal
€ 250.722▲ 117%
2024 · € 115.654
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 128.374
2025
20182025
Nettoresultaat
€ 122.898
2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Eigen vermogen
€ 356.195
▲ 52,7% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Totaal activa
€ 510.829
▼ 9,2% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Schulden
€ 154.634
▼ 53,0% 2025
20182025
Werkkapitaal
€ 250.722
▲ 117% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Solvabiliteit
69,7%
▲ 28,3pp 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Liquiditeit
3,01
▲ 1,48 2025
middelste helft van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
24,1%
▲ 39,5pp 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Personeel (VTE)
8,3
▼ 11,7% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat-€ 92.663--€ 35.170▲ 62,0%€ 53.647€ 106.488▲ 98,5%-€ 69.693-€ 151.194▼ 117%-€ 75.296▲ 50,2%€ 128.374
Nettoresultaat-€ 97.724--€ 37.873▲ 61,2%€ 51.833binnen de middelste helft van de sector€ 104.065binnen de middelste helft van de sector▲ 101%-€ 72.234onder de middelste helft van de sector-€ 157.119onder de middelste helft van de sector▼ 118%-€ 87.045onder de middelste helft van de sector▲ 44,6%€ 122.898boven de middelste helft van de sector
Eigen vermogen€ 431.669-€ 393.797▼ 8,8%€ 445.630binnen de middelste helft van de sector▲ 13,2%€ 549.695binnen de middelste helft van de sector▲ 23,4%€ 477.461binnen de middelste helft van de sector▼ 13,1%€ 320.342binnen de middelste helft van de sector▼ 32,9%€ 233.297binnen de middelste helft van de sector▼ 27,2%€ 356.195binnen de middelste helft van de sector▲ 52,7%
Totaal activa€ 748.812-€ 691.247▼ 7,7%€ 675.440binnen de middelste helft van de sector▼ 2,3%€ 805.239binnen de middelste helft van de sector▲ 19,2%€ 843.672binnen de middelste helft van de sector▲ 4,8%€ 744.720binnen de middelste helft van de sector▼ 11,7%€ 562.455onder de middelste helft van de sector▼ 24,5%€ 510.829binnen de middelste helft van de sector▼ 9,2%
Schulden€ 286.683-€ 266.991▼ 6,9%€ 229.810▼ 13,9%€ 255.544▲ 11,2%€ 366.211▲ 43,3%€ 424.378▲ 15,9%€ 329.158▼ 22,4%€ 154.634▼ 53,0%
Werkkapitaal€ 348.703-€ 331.173▼ 5,0%€ 367.468binnen de middelste helft van de sector▲ 11,0%€ 394.395binnen de middelste helft van de sector▲ 7,3%€ 288.565binnen de middelste helft van de sector▼ 26,8%€ 145.328binnen de middelste helft van de sector▼ 49,6%€ 115.654binnen de middelste helft van de sector▼ 20,4%€ 250.722binnen de middelste helft van de sector▲ 117%
Solvabiliteit57,6%-57,0%▼ 0,7pp66,0%boven de middelste helft van de sector▲ 9,0pp68,3%boven de middelste helft van de sector▲ 2,3pp56,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 11,7pp43,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 13,6pp41,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,5pp69,7%boven de middelste helft van de sector▲ 28,3pp
Liquiditeit3,08-3,01▼ 0,063,09boven de middelste helft van de sector▲ 0,083,13boven de middelste helft van de sector▲ 0,042,24binnen de middelste helft van de sector▼ 0,891,52binnen de middelste helft van de sector▼ 0,731,53binnen de middelste helft van de sector▲ 0,013,01binnen de middelste helft van de sector▲ 1,48
Rendabiliteit (ROA)-13,1%--5,5%▲ 7,6pp7,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 13,2pp12,9%boven de middelste helft van de sector▲ 5,2pp-8,6%onder de middelste helft van de sector▼ 21,5pp-21,1%onder de middelste helft van de sector▼ 12,5pp-15,5%onder de middelste helft van de sector▲ 5,6pp24,1%boven de middelste helft van de sector▲ 39,5pp
Personeel (VTE)10,5-12▲ 14,3%11,7boven de middelste helft van de sector▼ 2,5%10,5boven de middelste helft van de sector▼ 10,3%10,2boven de middelste helft van de sector▼ 2,9%10,1boven de middelste helft van de sector▼ 1,0%9,4boven de middelste helft van de sector▼ 6,9%8,3boven de middelste helft van de sector▼ 11,7%
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Groothandel (NACE 46). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is een winst van € 128.374, na een verlies van € 75.296 in 2024. Dat is het hoogste resultaat sinds 2021.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het verkort of microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 510.829
Vaste activa € 135.517 ▼ 40,5%
Vlottende activa € 375.312 ▲ 12,1%
Passiva € 510.829
Eigen vermogen € 356.195 ▲ 52,7%
Schulden € 154.634 ▼ 53,0%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 58,5% naar 30,3%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 222.959▲
2024 · € 20.409
Cashflow
€ 217.483▲
2024 · € 8.660
Snelle liquiditeit
1,77▲
2024 · 0,82
Schuldgraad
0,43▼
2024 · 1,41
ROE
34,5%▲
2024 · -37,3%
Rentedekking
33,73▲
2024 · 1,74
Schulden ≤ 1 jaar
€ 124.590▼
2024 · € 219.199
Schulden > 1 jaar
€ 30.044▼
2024 · € 84.860
Personeelskosten
€ 453.606▼
2024 · € 549.624
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202131-12-202231-12-202331-12-202431-12-2025
Werknemers op de balansdatum12111199
voltijds88877
deeltijds43322
in voltijdse equivalenten10,310,110,18,38,3
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten10,510,210,19,48,3
Met een vast contract11101088
In dienst gekomen10-02
Uit dienst gegaan21-22

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2021 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 155.481€ 200.000€ 102.403€ 5.577€ 2.500
Financiële vaste activa----€ 0
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 61.847€ 103.214€ 107.525€ 95.705€ 94.585

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Subsidies en steun

Vlaamse overheid

2022 · 1 vermelding · € 329 toegekend · € 329 uitbetaald
Regelingen
1 vermelding · € 329 · € 329 uitbetaald · Fonds voor Innoveren en Ondernemen
Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 54 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 562.455€ 510.829▼
Vaste activa21/28€ 227.602€ 135.517▼
Materiële vaste activa22/27€ 201.564€ 109.479▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 188.453€ 104.846▼
Meubilair en rollend materieel24€ 10.686€ 3.045▼
Overige materiële vaste activa26€ 2.424€ 1.588▼
Financiële vaste activa28€ 26.038€ 26.038=
Vlottende activa29/58€ 334.854€ 375.312▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 155.636€ 154.813▼
Voorraden30/36€ 155.636€ 154.813▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 136.384€ 146.535▲
Handelsvorderingen40€ 136.384€ 140.535▲
Overige vorderingen41-€ 6.000
Liquide middelen54/58€ 34.128€ 63.050▲
Overlopende rekeningen490/1€ 8.706€ 10.913▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 562.455€ 510.829▼
Eigen vermogen10/15€ 233.297€ 356.195▲
Inbreng10/11€ 61.500€ 61.500=
Kapitaal10€ 61.500€ 61.500=
Geplaatst kapitaal100€ 61.500€ 61.500=
Reserves13€ 181.749€ 181.749=
Onbeschikbare reserves130/1€ 6.150€ 6.150=
Wettelijke reserve130€ 6.150€ 6.150=
Belastingvrije reserves132€ 13.352€ 13.352=
Beschikbare reserves133€ 162.247€ 162.247=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 9.952€ 112.946▲
Schulden17/49€ 329.158€ 154.634▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 84.860€ 30.044▼
Financiële schulden170/4€ 84.860€ 30.044▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 219.199€ 124.590▼
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 57.695€ 54.817▼
Handelsschulden44€ 93.746€ 5.045▼
Leveranciers440/4€ 93.746€ 5.045▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 67.758€ 64.728▼
Belastingen450/3€ 8.343€ 14.645▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 59.415€ 50.084▼
Overlopende rekeningen492/3€ 25.099€ 0▼
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-€ 11.000
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 549.624€ 453.606▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 95.705€ 94.585▼
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4€ 1.952-€ 359▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 26.822€ 25.359▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 598.808€ 701.566▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 75.296€ 128.374▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 2€ 1.134▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 2€ 1.134▲
Financiële kosten65/66B€ 11.750€ 6.610▼
Recurrente financiële kosten65€ 11.750€ 6.610▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 87.045€ 122.898▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 87.045€ 122.898▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 87.045€ 122.898▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906-€ 9.952€ 112.946▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 77.093-€ 9.952▼
Sociale balans
Gemiddeld personeelsbestand (VTE)90879,48,3▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 17 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Bron: Jaarrekening 2025 (PDF), neergelegd op 24-03-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A---€ 2.500€ 0--€ 11.000-
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 483.211€ 526.882€ 554.853€ 549.624€ 453.606▼ 17,5%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 129.319€ 98.215€ 68.404€ 61.847€ 103.214€ 107.525€ 95.705€ 94.585▼ 1,2%
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4---€ 1.088-€ 1.607-€ 281€ 1.952-€ 359-
Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen)635/8---€ 0-----
Andere bedrijfskosten640/8---€ 22.375€ 21.665€ 23.099€ 26.822€ 25.359▼ 5,5%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A----€ 434€ 0---
Bruto bedrijfsmarge9900€ 556.819€ 649.905€ 601.177€ 675.009€ 580.894€ 534.001€ 598.808€ 701.566▲ 17,2%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 92.663-€ 35.170€ 53.647€ 106.488-€ 69.693-€ 151.194-€ 75.296€ 128.374-
Financiële opbrengsten75/76B---€ 2.666€ 2.734€ 1.240€ 2€ 1.134▲ 616×
Recurrente financiële opbrengsten75€ 3.382€ 3.665€ 3.038€ 2.666€ 2.734€ 1.240€ 2€ 1.134▲ 616×
Financiële kosten65/66B---€ 5.089€ 5.275€ 7.165€ 11.750€ 6.610▼ 43,7%
Recurrente financiële kosten65€ 8.443€ 6.368€ 4.852€ 5.089€ 5.275€ 7.165€ 11.750€ 6.610▼ 43,7%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 97.724-€ 37.873€ 51.833€ 104.065-€ 72.234-€ 157.119-€ 87.045€ 122.898-
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 97.724-€ 37.873€ 51.833€ 104.065-€ 72.234-€ 157.119-€ 87.045€ 122.898-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 97.724-€ 37.873€ 51.833€ 104.065-€ 72.234-€ 157.119-€ 87.045€ 122.898-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 748.812€ 691.247€ 675.440€ 805.239€ 843.672€ 744.720€ 562.455€ 510.829▼ 9,2%
Vaste activa21/28€ 232.109€ 195.697€ 132.431€ 226.065€ 322.851€ 317.729€ 227.602€ 135.517▼ 40,5%
Materiële vaste activa22/27€ 206.071€ 169.659€ 106.393€ 200.027€ 296.814€ 291.692€ 201.564€ 109.479▼ 45,7%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 134.676€ 253.833€ 268.804€ 188.453€ 104.846▼ 44,4%
Meubilair en rollend materieel24---€ 56.605€ 36.341€ 18.356€ 10.686€ 3.045▼ 71,5%
Overige materiële vaste activa26---€ 8.747€ 6.639€ 4.532€ 2.424€ 1.588▼ 34,5%
Financiële vaste activa28€ 26.038€ 26.038€ 26.038€ 26.038€ 26.038€ 26.038€ 26.038€ 26.038=
Vlottende activa29/58€ 516.703€ 495.550€ 543.009€ 579.173€ 520.820€ 426.991€ 334.854€ 375.312▲ 12,1%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 170.386€ 160.856€ 183.350€ 187.496€ 191.775€ 172.342€ 155.636€ 154.813▼ 0,5%
Voorraden30/36---€ 187.496€ 191.775€ 172.342€ 155.636€ 154.813▼ 0,5%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 276.577€ 223.353€ 255.137€ 225.994€ 263.094€ 195.911€ 136.384€ 146.535▲ 7,4%
Handelsvorderingen40---€ 225.741€ 263.094€ 195.911€ 136.384€ 140.535▲ 3,0%
Overige vorderingen41---€ 254€ 0--€ 6.000-
Liquide middelen54/58€ 61.979€ 106.920€ 96.702€ 155.060€ 53.659€ 47.781€ 34.128€ 63.050▲ 84,7%
Overlopende rekeningen490/1---€ 10.623€ 12.293€ 10.958€ 8.706€ 10.913▲ 25,4%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 748.812€ 691.247€ 675.440€ 805.239€ 843.672€ 744.720€ 562.455€ 510.829▼ 9,2%
Eigen vermogen10/15€ 431.669€ 393.797€ 445.630€ 549.695€ 477.461€ 320.342€ 233.297€ 356.195▲ 52,7%
Inbreng10/11€ 61.500€ 61.500€ 61.500€ 61.500€ 61.500€ 61.500€ 61.500€ 61.500=
Kapitaal10---€ 61.500€ 61.500€ 61.500€ 61.500€ 61.500=
Geplaatst kapitaal100---€ 61.500€ 61.500€ 61.500€ 61.500€ 61.500=
Reserves13€ 181.749€ 181.749€ 181.749€ 181.749€ 181.749€ 181.749€ 181.749€ 181.749=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 6.150€ 6.150€ 6.150€ 6.150€ 6.150=
Wettelijke reserve130---€ 6.150€ 6.150€ 6.150€ 6.150€ 6.150=
Belastingvrije reserves132---€ 13.352€ 13.352€ 13.352€ 13.352€ 13.352=
Beschikbare reserves133---€ 162.247€ 162.247€ 162.247€ 162.247€ 162.247=
Overgedragen winst (verlies)14€ 188.420€ 150.548€ 202.381€ 306.446€ 234.212€ 77.093-€ 9.952€ 112.946-
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 30.460€ 30.460€ 0------
Schulden17/49€ 286.683€ 266.991€ 229.810€ 255.544€ 366.211€ 424.378€ 329.158€ 154.634▼ 53,0%
Schulden op meer dan één jaar17€ 113.525€ 95.418€ 47.204€ 55.437€ 119.789€ 142.556€ 84.860€ 30.044▼ 64,6%
Financiële schulden170/4---€ 55.437€ 119.789€ 142.556€ 84.860€ 30.044▼ 64,6%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 168.000€ 164.377€ 175.541€ 184.779€ 232.255€ 281.663€ 219.199€ 124.590▼ 43,2%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 56.597€ 57.774€ 71.535€ 57.695€ 54.817▼ 5,0%
Handelsschulden44€ 60.576€ 6.004€ 34.262€ 37.525€ 74.701€ 131.470€ 93.746€ 5.045▼ 94,6%
Leveranciers440/4---€ 37.525€ 74.701€ 131.470€ 93.746€ 5.045▼ 94,6%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 90.656€ 99.779€ 78.658€ 67.758€ 64.728▼ 4,5%
Belastingen450/3---€ 25.119€ 28.038€ 17.073€ 8.343€ 14.645▲ 75,5%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 65.536€ 71.742€ 61.586€ 59.415€ 50.084▼ 15,7%
Overlopende rekeningen492/3---€ 15.328€ 14.167€ 160€ 25.099€ 0▼ 100%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 97.724-€ 37.873€ 51.833€ 104.065-€ 72.234-€ 157.119-€ 87.045€ 122.898-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 129.319€ 98.215€ 68.404€ 61.847€ 103.214€ 107.525€ 95.705€ 94.585▼ 1,2%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 31.595€ 60.343€ 120.237€ 165.912€ 30.980-€ 49.594€ 8.660€ 217.483▲ 25×
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 61.804-€ 5.138-€ 155.481-€ 200.000-€ 102.403-€ 5.577-€ 2.500▲ 55,2%
Verandering liquide middelen-€ 44.941-€ 10.219€ 58.359-€ 101.401-€ 5.878-€ 13.653€ 28.922-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 31.368 ondernemingen hetzelfde profiel als Beldé nu. Twee jaar later bestond 93,5% nog en was 0,5% failliet.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
93,5% bestond nog
5,9% stopte op een andere manier
0,5% ging failliet

Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van Beldé zelf: 0,1% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 31.368 ondernemingen, geen voorspelling voor Beldé. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 49 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 verkort schema 24-03-2026 2026-00060887 PDF
31-12-2024 verkort schema 07-05-2025 2025-00090722 PDF
31-12-2023 verkort schema 30-05-2024 2024-00101972 PDF
31-12-2022 verkort schema 19-06-2023 2023-00135875 PDF
31-12-2021 verkort schema 08-07-2022 2022-20163783 PDF
31-12-2020 verkort schema 22-07-2021 2021-42700591 PDF
31-12-2019 verkort schema 05-06-2020 2020-15100321 PDF
31-12-2018 microschema 05-07-2019 2019-30100566 PDF
31-12-2017 microschema 07-06-2018 2018-17000238 PDF
31-12-2016 verkort schema 21-06-2017 2017-19800109 PDF

Toon alle 49 neerleggingen

Volgende stappen