Ga naar inhoud

BAKSEL

Actief
BVopgericht 20206 jaar actiefBrugstraat(STE) 50, 9190 Stekene, BelgiëKBO/BCE: BE 0753.754.435

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 18-06-2026 bij de NBB alle 4 neerleggingen

Omzet
≈ € 320.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 210.000 en € 500.000
Totaal activa
€ 210.513▲ 1,0%
2024 · € 208.503
Nettoresultaat
€ 11.699▼ 46,5%
2024 · € 21.856
Werkkapitaal
-€ 10.849
2024 · € 5.261
Meerjarenoverzicht
2022 tot 2025, 4 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 18.934
▼ 31,2% 2025
20222025
Nettoresultaat
€ 11.699
▼ 46,5% 2025
middelste helft van de sector
20222025
Eigen vermogen
€ 58.710
▼ 23,8% 2025
middelste helft van de sector
20222025
Totaal activa
€ 210.513
▲ 1,0% 2025
middelste helft van de sector
20222025
Schulden
€ 151.803
▲ 15,4% 2025
20222025
Werkkapitaal
-€ 10.849
2025
middelste helft van de sector
20222025
Solvabiliteit
27,9%
▼ 9,0pp 2025
middelste helft van de sector
20222025
Liquiditeit
0,92
▼ 0,13 2025
middelste helft van de sector
20222025
Rendabiliteit (ROA)
5,6%
▼ 4,9pp 2025
middelste helft van de sector
20222025
Personeel (VTE)
1,8
▲ 5,9% 2025
20222025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 22.189-€ 17.776▼ 19,9%€ 27.525▲ 54,8%€ 18.934▼ 31,2%
Nettoresultaat€ 14.430binnen de middelste helft van de sector-€ 14.828binnen de middelste helft van de sector▲ 2,8%€ 21.856binnen de middelste helft van de sector▲ 47,4%€ 11.699binnen de middelste helft van de sector▼ 46,5%
Eigen vermogen€ 40.328binnen de middelste helft van de sector-€ 55.155binnen de middelste helft van de sector▲ 36,8%€ 77.011binnen de middelste helft van de sector▲ 39,6%€ 58.710binnen de middelste helft van de sector▼ 23,8%
Totaal activa€ 96.756binnen de middelste helft van de sector-€ 173.801binnen de middelste helft van de sector▲ 79,6%€ 208.503binnen de middelste helft van de sector▲ 20,0%€ 210.513binnen de middelste helft van de sector▲ 1,0%
Schulden€ 56.428-€ 118.646▲ 110%€ 131.492▲ 10,8%€ 151.803▲ 15,4%
Werkkapitaal€ 6.993binnen de middelste helft van de sector--€ 21.110binnen de middelste helft van de sector€ 5.261binnen de middelste helft van de sector-€ 10.849binnen de middelste helft van de sector
Solvabiliteit41,7%binnen de middelste helft van de sector-31,7%binnen de middelste helft van de sector▼ 9,9pp36,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 5,2pp27,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 9,0pp
Liquiditeit1,12binnen de middelste helft van de sector-0,75binnen de middelste helft van de sector▼ 0,371,05binnen de middelste helft van de sector▲ 0,290,92binnen de middelste helft van de sector▼ 0,13
Rendabiliteit (ROA)14,9%boven de middelste helft van de sector-8,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 6,4pp10,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,0pp5,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 4,9pp
Personeel (VTE)0,81,7▲ 113%1,8▲ 5,9%
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Voedingsmiddelen­industrie (NACE 10). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 31% lager dan in 2024.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 210.513
Vaste activa € 82.073 ▼ 12,9%
Vlottende activa € 128.440 ▲ 12,4%
Passiva € 210.513
Eigen vermogen € 58.710 ▼ 23,8%
Schulden € 151.803 ▲ 15,4%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 63,1% naar 72,1%. Het eigen vermogen is lager en de schuld is hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 45.947▼
2024 · € 52.380
Cashflow
€ 38.712▼
2024 · € 46.710
Snelle liquiditeit
0,84▲
2024 · 0,83
Schuldgraad
2,59▲
2024 · 1,71
ROE
19,9%▼
2024 · 28,4%
Rentedekking
54,47▼
2024 · 68,24
Schulden ≤ 1 jaar
€ 139.288▲
2024 · € 108.981
Schulden > 1 jaar
€ 12.515▼
2024 · € 22.511
Belastingen
€ 6.639▲
2024 · € 5.147
Personeelskosten
€ 77.651▲
2024 · € 51.399
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202331-12-202431-12-2025
Werknemers op de balansdatum232
voltijds-01
deeltijds231
in voltijdse equivalenten0,42,21,8
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten0,21,71,8
Met een vast contract232
In dienst gekomen561
Uit dienst gegaan352

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2023 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post2022202320242025
Materiële vaste activa€ 10.035€ 92.494€ 7.396€ 14.116
Immateriële vaste activa--€ 2.943€ 709
Financiële vaste activa--€ 5€ 0
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 8.375€ 15.176€ 24.855€ 27.013

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2022 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Subsidies en steun

Vlaamse overheid

2022 tot 2025 · 3 vermeldingen · € 1.676 toegekend · € 1.676 uitbetaald
Jaar Vermeldingen ToegekendUitbetaald
2025 1 € 176€ 176
2024 1 € 838€ 838
2022 1 € 662€ 662
Regelingen
3 vermeldingen · € 1.676 · € 1.676 uitbetaald · Fonds voor Innoveren en Ondernemen
Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 56 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 208.503€ 210.513▲
Vaste activa21/28€ 94.261€ 82.073▼
Immateriële vaste activa21€ 2.881€ 2.887▲
Materiële vaste activa22/27€ 91.365€ 79.171▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 46.606€ 37.777▼
Meubilair en rollend materieel24€ 17.254€ 13.206▼
Overige materiële vaste activa26€ 27.504€ 28.188▲
Financiële vaste activa28€ 15€ 15=
Vlottende activa29/58€ 114.242€ 128.440▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 24.239€ 10.846▼
Voorraden30/36€ 24.239€ 10.846▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 37.653€ 29.902▼
Handelsvorderingen40€ 35.319€ 26.434▼
Overige vorderingen41€ 2.334€ 3.468▲
Liquide middelen54/58€ 43.922€ 81.123▲
Overlopende rekeningen490/1€ 8.429€ 6.567▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 208.503€ 210.513▲
Eigen vermogen10/15€ 77.011€ 58.710▼
Inbreng10/11€ 1.000€ 1.000=
Reserves13€ 76.011€ 57.710▼
Beschikbare reserves133€ 76.011€ 57.710▼
Overgedragen winst (verlies)14-€ 0
Schulden17/49€ 131.492€ 151.803▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 22.511€ 12.515▼
Financiële schulden170/4€ 22.511€ 12.515▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 108.981€ 139.288▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 9.996€ 9.996=
Financiële schulden43€ 1.067€ 298▼
Kredietinstellingen430/8€ 1.067€ 298▼
Handelsschulden44€ 28.549€ 27.318▼
Leveranciers440/4€ 28.549€ 27.318▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 12.477€ 19.876▲
Belastingen450/3€ 930€ 6.499▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 11.548€ 13.376▲
Overige schulden47/48€ 56.893€ 81.801▲
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A€ 0€ 662▲
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 51.399€ 77.651▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 24.855€ 27.013▲
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4-€ 2.597
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.137€ 2.529▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 104.916€ 128.723▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 27.525€ 18.934▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 245€ 248▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 245€ 248▲
Financiële kosten65/66B€ 768€ 844▲
Recurrente financiële kosten65€ 768€ 844▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 27.002€ 18.338▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 5.147€ 6.639▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 21.856€ 11.699▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 21.856€ 11.699▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 21.856€ 11.699▼
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2-€ 30.000
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 21.856€ 11.699▼
Aan de overige reserves6921€ 21.856€ 11.699▼
Uit te keren winst694/7-€ 30.000
Vergoeding van de inbreng (dividend)694-€ 30.000

De toelichting bij deze jaarrekening telt 17 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 18-06-2026.

Post2022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-€ 2.070€ 0€ 662-
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62-€ 4.278€ 51.399€ 77.651▲ 51,1%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 8.375€ 15.176€ 24.855€ 27.013▲ 8,7%
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4---€ 2.597-
Andere bedrijfskosten640/8€ 3.423€ 1.885€ 1.137€ 2.529▲ 122%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 33.987€ 39.115€ 104.916€ 128.723▲ 22,7%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 22.189€ 17.776€ 27.525€ 18.934▼ 31,2%
Financiële opbrengsten75/76B€ 4€ 156€ 245€ 248▲ 1,1%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 4€ 156€ 245€ 248▲ 1,1%
Financiële kosten65/66B€ 1.211€ 335€ 768€ 844▲ 9,9%
Recurrente financiële kosten65€ 1.211€ 335€ 768€ 844▲ 9,9%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 20.982€ 17.596€ 27.002€ 18.338▼ 32,1%
Belastingen op het resultaat67/77€ 6.552€ 2.769€ 5.147€ 6.639▲ 29,0%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 14.430€ 14.828€ 21.856€ 11.699▼ 46,5%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 14.430€ 14.828€ 21.856€ 11.699▼ 46,5%
Post2022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 96.756€ 173.801€ 208.503€ 210.513▲ 1,0%
Vaste activa21/28€ 33.334€ 108.772€ 94.261€ 82.073▼ 12,9%
Immateriële vaste activa21--€ 2.881€ 2.887▲ 0,2%
Materiële vaste activa22/27€ 33.324€ 108.762€ 91.365€ 79.171▼ 13,3%
Installaties, machines en uitrusting23€ 25.986€ 54.014€ 46.606€ 37.777▼ 18,9%
Meubilair en rollend materieel24€ 7.338€ 24.054€ 17.254€ 13.206▼ 23,5%
Overige materiële vaste activa26-€ 30.695€ 27.504€ 28.188▲ 2,5%
Financiële vaste activa28€ 10€ 10€ 15€ 15=
Vlottende activa29/58€ 63.421€ 65.029€ 114.242€ 128.440▲ 12,4%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 7.758€ 12.583€ 24.239€ 10.846▼ 55,3%
Voorraden30/36€ 7.758€ 12.583€ 24.239€ 10.846▼ 55,3%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 3.219€ 32.733€ 37.653€ 29.902▼ 20,6%
Handelsvorderingen40€ 578€ 26.168€ 35.319€ 26.434▼ 25,2%
Overige vorderingen41€ 2.641€ 6.566€ 2.334€ 3.468▲ 48,6%
Liquide middelen54/58€ 52.150€ 16.785€ 43.922€ 81.123▲ 84,7%
Overlopende rekeningen490/1€ 294€ 2.928€ 8.429€ 6.567▼ 22,1%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 96.756€ 173.801€ 208.503€ 210.513▲ 1,0%
Eigen vermogen10/15€ 40.328€ 55.155€ 77.011€ 58.710▼ 23,8%
Inbreng10/11€ 1.000€ 1.000€ 1.000€ 1.000=
Reserves13€ 39.328€ 54.155€ 76.011€ 57.710▼ 24,1%
Beschikbare reserves133€ 39.328€ 54.155€ 76.011€ 57.710▼ 24,1%
Overgedragen winst (verlies)14---€ 0-
Schulden17/49€ 56.428€ 118.646€ 131.492€ 151.803▲ 15,4%
Schulden op meer dan één jaar17-€ 32.507€ 22.511€ 12.515▼ 44,4%
Financiële schulden170/4-€ 32.507€ 22.511€ 12.515▼ 44,4%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 56.428€ 86.139€ 108.981€ 139.288▲ 27,8%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42-€ 9.996€ 9.996€ 9.996=
Financiële schulden43-€ 533€ 1.067€ 298▼ 72,1%
Kredietinstellingen430/8-€ 533€ 1.067€ 298▼ 72,1%
Handelsschulden44€ 2.209€ 15.563€ 28.549€ 27.318▼ 4,3%
Leveranciers440/4€ 2.209€ 15.563€ 28.549€ 27.318▼ 4,3%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 1.844€ 5.613€ 12.477€ 19.876▲ 59,3%
Belastingen450/3€ 1.844€ 3.065€ 930€ 6.499▲ 599%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9-€ 2.549€ 11.548€ 13.376▲ 15,8%
Overige schulden47/48€ 52.376€ 54.434€ 56.893€ 81.801▲ 43,8%
Post2022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 14.430€ 14.828€ 21.856€ 11.699▼ 46,5%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 8.375€ 15.176€ 24.855€ 27.013▲ 8,7%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 22.805€ 30.004€ 46.710€ 38.712▼ 17,1%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 90.614-€ 10.343-€ 14.825▼ 43,3%
Verandering liquide middelen--€ 35.365€ 27.137€ 37.202▲ 37,1%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 6.713 ondernemingen hetzelfde profiel als BAKSEL nu. Twee jaar later bestond 95,8% nog en was 1,8% failliet.

  • Micro
  • 5 tot 10 jaar oud
  • solvabiliteit 10 tot 30%
  • winst van 5% van de balans of meer
95,8% bestond nog
2,2% stopte op een andere manier
1,8% ging failliet

Nog 0,2% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van BAKSEL zelf: 1,2% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 6.713 ondernemingen, geen voorspelling voor BAKSEL. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Neerleggingen bij de Nationale Bank (4)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 18-06-2026 2026-00186170 PDF
31-12-2024 microschema 23-06-2025 2025-00191822 PDF
31-12-2023 microschema 14-06-2024 2024-00130291 PDF
31-12-2022 microschema 12-06-2023 2023-00118925 PDF

Volgende stappen