Samenvatting
ATHELEAN heeft een geregistreerde holdingactiviteit en bestaat overwegend uit financiële vaste activa; het faillissementsmodel is getraind op handels- en productievennootschappen en is hier niet van toepassing. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 133,8 mln en een nettoresultaat van € 2,8 mln. Het eigen vermogen blijft stabiel over de neergelegde boekjaren (±0,6% per jaar). De solvabiliteit is beter dan 58% van 5.674 sectorgenoten (NACE 68, boekjaar 2025). De onderneming is actief sinds 1987 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen.
Financieel · boekjaar 2025, volledig schema
2021 tot 2025, 5 boekjaren 2018 tot 2025, 8 boekjaren
Na de dip in 2022 klimt het bedrijfsresultaat drie jaar op rij; 2025 ligt 218% boven 2024 en is het hoogste resultaat in de beschikbare reeks.
Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.
Wat de onderneming bezit (totaal activa), hoeveel daarvan van haarzelf is (eigen vermogen) en hoeveel ze verschuldigd is.
Kortlopende bezittingen min kortlopende schulden. Boven nul kan de onderneming haar rekeningen op korte termijn betalen.
Hoeveel van elke euro omzet overblijft uit de bedrijfsvoering (EBIT-marge) en wat de bezittingen opbrengen (rendabiliteit).
Welk deel van de onderneming met eigen middelen gefinancierd is. Hoe hoger, hoe beter ze een klap opvangt.
Kortlopende bezittingen per euro kortlopende schulden. Boven 1 zijn de schulden op korte termijn gedekt.
Het gemiddelde personeel in voltijdse equivalenten (VTE).
Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.
Sector: de middelste helft van NACE 68, Vastgoedactiviteiten: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA), Personeel (VTE).
- 2025 Nettoresultaat +5.327% tegenover 2024. De jaarrekening volgt nu het volledig schema, vorig jaar het verkort schema.
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A | - | - | - | - | - | € 0,01 mln | € 0 | € 2,7 mln | - |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62 | - | - | - | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,07 mln | € 0,07 mln | € 0,09 mln | ▲ 18,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630 | € 0,9 mln | € 0,8 mln | € 0,8 mln | € 0,6 mln | € 0,7 mln | € 0,7 mln | € 0,7 mln | € 0,6 mln | ▼ 12,3% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4 | - | - | - | - | - | - | - | € 0,1 mln | - |
| Andere bedrijfskosten640/8 | - | - | - | € 0,08 mln | € 0,1 mln | € 0,09 mln | € 0,1 mln | € 0,2 mln | ▲ 42,5% |
| Bruto bedrijfsmarge9900 | -€ 0,3 mln | € 1,6 mln | € 0,9 mln | € 1,4 mln | € 1,4 mln | € 1,6 mln | € 2,4 mln | € 5,7 mln | ▲ 140% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901 | -€ 1,4 mln | € 0,7 mln | -€ 0,07 mln | € 0,6 mln | € 0,5 mln | € 0,7 mln | € 1,5 mln | € 4,7 mln | ▲ 218% |
| Financiële opbrengsten75/76B | - | - | - | € 2,3 mln | € 2,0 mln | € 3,3 mln | € 2,7 mln | € 2,2 mln | ▼ 17,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten75 | € 2,9 mln | € 1,4 mln | € 2,0 mln | € 2,3 mln | € 2,0 mln | € 3,3 mln | € 2,7 mln | € 2,2 mln | ▼ 17,8% |
| Financiële kosten65/66B | - | - | - | € 1,1 mln | € 1,5 mln | € 3,9 mln | € 4,1 mln | € 4,1 mln | ▲ 0,4% |
| Recurrente financiële kosten65 | € 0,9 mln | € 0,8 mln | € 1,0 mln | € 1,1 mln | € 1,5 mln | € 3,9 mln | € 4,1 mln | € 4,1 mln | ▲ 0,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903 | € 0,6 mln | € 1,3 mln | € 0,9 mln | € 1,8 mln | € 1,1 mln | € 0,1 mln | € 0,07 mln | € 2,8 mln | ▲ 3.830% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen780 | - | - | - | € 0,03 mln | € 0,03 mln | € 0,03 mln | € 0,03 mln | € 0,03 mln | = |
| Belastingen op het resultaat67/77 | € 0,001 mln | € 0,4 mln | € 0,3 mln | € 0,5 mln | € 0,3 mln | € 0,06 mln | € 0,05 mln | € 0,06 mln | ▲ 7,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | € 0,7 mln | € 0,9 mln | € 0,6 mln | € 1,3 mln | € 0,8 mln | € 0,08 mln | € 0,05 mln | € 2,8 mln | ▲ 5.327% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves789 | - | - | - | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | = |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves689 | - | - | - | - | - | - | - | € 2,7 mln | - |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905 | € 0,8 mln | € 1,1 mln | € 0,7 mln | € 1,4 mln | € 0,9 mln | € 0,2 mln | € 0,1 mln | € 0,2 mln | ▲ 10,1% |
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activa | |||||||||
| Totaal activa20/58 | € 218,6 mln | € 214,7 mln | € 222,5 mln | € 224,7 mln | € 255,1 mln | € 275,5 mln | € 271,9 mln | € 276,4 mln | ▲ 1,7% |
| Vaste activa21/28 | € 52,9 mln | € 52,9 mln | € 52,8 mln | € 67,9 mln | € 91,4 mln | € 260,2 mln | € 264,7 mln | € 265,2 mln | ▲ 0,2% |
| Materiële vaste activa22/27 | € 12,6 mln | € 12,5 mln | € 12,5 mln | € 11,8 mln | € 11,8 mln | € 11,3 mln | € 10,8 mln | € 9,0 mln | ▼ 16,3% |
| Terreinen en gebouwen22 | - | - | - | € 11,8 mln | € 11,8 mln | € 11,2 mln | € 10,7 mln | € 9,0 mln | ▼ 16,1% |
| Installaties, machines en uitrusting23 | - | - | - | € 0,005 mln | € 0,004 mln | € 0,01 mln | € 0,005 mln | € 0,001 mln | ▼ 88,4% |
| Meubilair en rollend materieel24 | - | - | - | € 0,04 mln | € 0,03 mln | € 0,1 mln | € 0,08 mln | € 0,05 mln | ▼ 35,3% |
| Financiële vaste activa28 | € 40,3 mln | € 40,3 mln | € 40,3 mln | € 56,1 mln | € 79,6 mln | € 249,0 mln | € 253,9 mln | € 256,2 mln | ▲ 0,9% |
| Vlottende activa29/58 | € 165,6 mln | € 161,9 mln | € 169,7 mln | € 156,8 mln | € 163,7 mln | € 15,3 mln | € 7,2 mln | € 11,2 mln | ▲ 55,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41 | € 164,8 mln | € 159,6 mln | € 168,5 mln | € 155,5 mln | € 162,3 mln | € 14,2 mln | € 5,9 mln | € 8,7 mln | ▲ 46,3% |
| Handelsvorderingen40 | - | - | - | - | - | € 0,005 mln | € 1,0 mln | € 1,2 mln | ▲ 26,7% |
| Overige vorderingen41 | - | - | - | € 155,5 mln | € 162,3 mln | € 14,2 mln | € 5,0 mln | € 7,4 mln | ▲ 50,1% |
| Geldbeleggingen50/53 | € 0,5 mln | € 0,7 mln | - | - | - | - | - | - | - |
| Liquide middelen54/58 | € 0,05 mln | € 1,3 mln | € 0,9 mln | € 0,9 mln | € 0,9 mln | € 0,7 mln | € 0,8 mln | € 1,3 mln | ▲ 49,4% |
| Overlopende rekeningen490/1 | - | - | - | € 0,5 mln | € 0,4 mln | € 0,4 mln | € 0,4 mln | € 1,3 mln | ▲ 190% |
| Passiva | |||||||||
| Totaal passiva10/49 | € 218,6 mln | € 214,7 mln | € 222,5 mln | € 224,7 mln | € 255,1 mln | € 275,5 mln | € 271,9 mln | € 276,4 mln | ▲ 1,7% |
| Eigen vermogen10/15 | € 127,8 mln | € 128,8 mln | € 129,5 mln | € 130,8 mln | € 131,6 mln | € 131,7 mln | € 131,7 mln | € 133,8 mln | ▲ 1,6% |
| Inbreng10/11 | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | = |
| Kapitaal10 | - | - | - | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | = |
| Geplaatst kapitaal100 | - | - | - | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | € 1,0 mln | = |
| Reserves13 | € 1,3 mln | € 1,2 mln | € 1,1 mln | € 1,0 mln | € 0,9 mln | € 0,8 mln | € 0,7 mln | € 2,7 mln | ▲ 271% |
| Onbeschikbare reserves130/1 | - | - | - | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | = |
| Wettelijke reserve130 | - | - | - | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | = |
| Belastingvrije reserves132 | - | - | - | € 0,9 mln | € 0,8 mln | € 0,7 mln | € 0,6 mln | € 2,6 mln | ▲ 315% |
| Overgedragen winst (verlies)14 | € 125,5 mln | € 126,6 mln | € 127,3 mln | € 128,8 mln | € 129,7 mln | € 129,8 mln | € 130,0 mln | € 130,1 mln | ▲ 0,1% |
| Kapitaalsubsidies15 | - | - | - | € 0,04 mln | € 0,04 mln | € 0,03 mln | € 0,04 mln | € 0,04 mln | ▼ 9,5% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen16 | € 0,5 mln | € 0,4 mln | € 0,3 mln | € 0,3 mln | € 0,3 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,9 mln | ▲ 315% |
| Uitgestelde belastingen168 | - | - | - | € 0,3 mln | € 0,3 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,9 mln | ▲ 315% |
| Schulden17/49 | € 90,2 mln | € 85,5 mln | € 92,7 mln | € 93,6 mln | € 123,2 mln | € 143,6 mln | € 140,0 mln | € 141,7 mln | ▲ 1,2% |
| Schulden op meer dan één jaar17 | € 22,4 mln | € 21,5 mln | € 21,1 mln | € 20,0 mln | € 17,8 mln | € 106,5 mln | € 111,8 mln | € 104,1 mln | ▼ 6,8% |
| Financiële schulden170/4 | - | - | - | € 20,0 mln | € 17,8 mln | € 106,5 mln | € 111,8 mln | € 104,1 mln | ▼ 6,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar42/48 | € 67,5 mln | € 63,5 mln | € 71,3 mln | € 73,1 mln | € 104,7 mln | € 36,2 mln | € 26,9 mln | € 33,2 mln | ▲ 23,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42 | - | - | - | - | - | € 5,8 mln | € 0,9 mln | € 5,0 mln | ▲ 453% |
| Handelsschulden44 | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,2 mln | € 0,08 mln | € 0,2 mln | € 0,05 mln | € 0,04 mln | € 0,1 mln | ▲ 269% |
| Leveranciers440/4 | - | - | - | € 0,08 mln | € 0,2 mln | € 0,05 mln | € 0,04 mln | € 0,1 mln | ▲ 269% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen46 | - | - | - | - | - | € 0,01 mln | € 0,01 mln | € 0,01 mln | = |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45 | - | - | - | € 0,04 mln | € 0,07 mln | € 0,04 mln | € 0,03 mln | € 0,1 mln | ▲ 243% |
| Belastingen450/3 | - | - | - | € 0,03 mln | € 0,06 mln | € 0,03 mln | € 0,03 mln | € 0,1 mln | ▲ 335% |
| Bezoldigingen en sociale lasten454/9 | - | - | - | € 0,006 mln | € 0,007 mln | € 0,009 mln | € 0,01 mln | € 0,01 mln | ▲ 4,2% |
| Overige schulden47/48 | - | - | - | € 73,0 mln | € 104,4 mln | € 30,3 mln | € 25,9 mln | € 28,0 mln | ▲ 8,0% |
| Overlopende rekeningen492/3 | - | - | - | € 0,5 mln | € 0,8 mln | € 1,0 mln | € 1,4 mln | € 4,4 mln | ▲ 221% |
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | € 0,7 mln | € 0,9 mln | € 0,6 mln | € 1,3 mln | € 0,8 mln | € 0,08 mln | € 0,05 mln | € 2,8 mln | ▲ 5.327% |
| + Afschrijvingen en waardeverminderingen630 | € 0,9 mln | € 0,8 mln | € 0,8 mln | € 0,6 mln | € 0,7 mln | € 0,7 mln | € 0,7 mln | € 0,6 mln | ▼ 12,3% |
| Kasstroom uit de werking (benadering) | € 1,6 mln | € 1,7 mln | € 1,5 mln | € 2,0 mln | € 1,5 mln | € 0,8 mln | € 0,8 mln | € 3,4 mln | ▲ 339% |
| Investeringen in vaste activa (benadering) | - | -€ 0,7 mln | -€ 0,8 mln | -€ 15,7 mln | -€ 24,2 mln | -€ 169,5 mln | -€ 5,2 mln | -€ 1,1 mln | ▲ 78,4% |
| Verandering liquide middelen | - | € 1,2 mln | -€ 0,3 mln | -€ 0,04 mln | € 0,05 mln | -€ 0,2 mln | € 0,1 mln | € 0,4 mln | ▲ 186% |
Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.
Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang
Subsidies en steun
Vlaamse overheid
2022 tot 2025 · 4 vermeldingen · € 1.249 toegekend · € 1.249 uitbetaald| Jaar | Vermeldingen | Toegekend | Uitbetaald |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | € 239 | € 239 |
| 2024 | 1 | € 387 | € 387 |
| 2023 | 1 | € 0 | € 413 |
| 2022 | 1 | € 623 | € 210 |
Overheidsopdrachten: nog niet volledig verwerkt. De aankondigingen van december 2025 tot september 2026 worden nog ingelezen.