Ga naar inhoud

ART MATURE

Actief
BVopgericht 200917 jaar actiefGuillaume Crocklaan 14, 1160 Oudergem, BelgiëKBO/BCE: BE 0809.512.708
Samenvatting

ART MATURE is actief sinds 2009 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 71.300 en een nettoresultaat van -€ 955. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 16% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 37% van 9.044 sectorgenoten (NACE 41, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,7% (laag).

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Omzet
€ 223.431▼ 15,3%
2019 · € 263.651
EBIT-marge
8,2%▲ 3,1pp
2019 · 5,2%
Nettoresultaat
-€ 955
2024 · € 10.101
Werkkapitaal
€ 4.078▼ 69,8%
2024 · € 13.507
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2019 tot 2025, 7 boekjaren

Het bedrijfsresultaat daalt in 2025; 2025 ligt 88% onder 2024 en is het laagste resultaat in de beschikbare reeks.

Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Omzet€ 223.431 2020 Bedrijfsresultaat€ 2.049 2025 Nettoresultaat-€ 955 2025

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Sector: de middelste helft van NACE 41, Bouw van gebouwen: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2019202020212022202320242025
Omzet€ 263.651-€ 223.431▼ 15,3%
Bedrijfsresultaat€ 13.641-€ 18.408▲ 35,0%€ 9.121▼ 50,5%€ 26.033▲ 185%€ 17.264▼ 33,7%€ 17.759▲ 2,9%€ 2.049▼ 88,5%
Nettoresultaat€ 4.010-€ 9.160binnen de middelste helft van de sector▲ 128%-€ 1.321onder de middelste helft van de sector€ 16.990binnen de middelste helft van de sector€ 9.457binnen de middelste helft van de sector▼ 44,3%€ 10.101binnen de middelste helft van de sector▲ 6,8%-€ 955onder de middelste helft van de sector
EBIT-marge5,2%-8,2%▲ 3,1pp
Eigen vermogen€ 27.869-€ 37.029binnen de middelste helft van de sector▲ 32,9%€ 35.708binnen de middelste helft van de sector▼ 3,6%€ 52.697binnen de middelste helft van de sector▲ 47,6%€ 62.154binnen de middelste helft van de sector▲ 17,9%€ 72.255binnen de middelste helft van de sector▲ 16,3%€ 71.300binnen de middelste helft van de sector▼ 1,3%
Totaal activa€ 69.581-€ 104.305binnen de middelste helft van de sector▲ 49,9%€ 270.334binnen de middelste helft van de sector▲ 159%€ 271.590binnen de middelste helft van de sector▲ 0,5%€ 260.376binnen de middelste helft van de sector▼ 4,1%€ 250.875binnen de middelste helft van de sector▼ 3,6%€ 228.304binnen de middelste helft van de sector▼ 9,0%
Schulden€ 41.713-€ 67.276▲ 61,3%€ 234.626▲ 249%€ 218.893▼ 6,7%€ 198.221▼ 9,4%€ 178.621▼ 9,9%€ 157.004▼ 12,1%
Werkkapitaal€ 26.731-€ 39.517binnen de middelste helft van de sector▲ 47,8%-€ 8.315onder de middelste helft van de sector-€ 610onder de middelste helft van de sector▲ 92,7%€ 4.900binnen de middelste helft van de sector€ 13.507binnen de middelste helft van de sector▲ 176%€ 4.078binnen de middelste helft van de sector▼ 69,8%
Solvabiliteit40,1%-35,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 4,6pp13,2%onder de middelste helft van de sector▼ 22,3pp19,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,2pp23,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,5pp28,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,9pp31,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,4pp
Liquiditeit2,55-2,64binnen de middelste helft van de sector▲ 0,100,85onder de middelste helft van de sector▼ 1,800,99onder de middelste helft van de sector▲ 0,141,09binnen de middelste helft van de sector▲ 0,101,28binnen de middelste helft van de sector▲ 0,201,10binnen de middelste helft van de sector▼ 0,18
Rendabiliteit (ROA)5,8%-8,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,0pp-0,5%onder de middelste helft van de sector▼ 9,3pp6,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,7pp3,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,6pp4,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,4pp-0,4%onder de middelste helft van de sector▼ 4,4pp
boven binnen onder de middelste helft van NACE 41, Bouw van gebouwen: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 228.304
Vaste activa € 184.053 ▼ 2,9%
Vlottende activa € 44.251 ▼ 28,0%
Passiva € 228.304
Eigen vermogen € 71.300 ▼ 1,3%
Schulden € 157.004 ▼ 12,1%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 71,2% naar 68,8%. Het eigen vermogen en de schuld zijn lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 13.470▼
2024 · € 32.824
Cashflow
€ 10.466▼
2024 · € 25.165
Schuldgraad
2,20▼
2024 · 2,47
ROE
-1,3%▼
2024 · 14,0%
Rentedekking
6,17▼
2024 · 13,11
Schulden ≤ 1 jaar
€ 40.173▼
2024 · € 47.914
Schulden > 1 jaar
€ 116.831▼
2024 · € 130.706
Belastingen
€ 851▼
2024 · € 5.255
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt: zoals bij schulden of de schuldgraad.

Lotgenoten

Historische waarneming

Van de 6.910 ondernemingen die er in juli 2024 uitzagen zoals deze nu, ging 1,1% binnen 24 maanden failliet en bestaat 91% nog.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • klein verlies
1,1% ging failliet
7,9% stopte op een andere manier
91% bestaat nog

Van nog 0,2% weten we dat ze stopten, maar niet of dat binnen die 24 maanden was.

Voor deze onderneming zelf berekent Checked een faillissementskans van 0,7% op twaalf maanden; de groep spreekt dat niet tegen.

Hoe betrouwbaar is deze regel?

Getest op het jaar ervoor, zonder dat jaar zelf te gebruiken: de groepen van juli 2023 gaven elk van de 497.468 ondernemingen van juli 2024 het faillissementscijfer van haar groep. Verwacht: 1,6%; werkelijk failliet binnen 24 maanden: 1,7%.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van laag naar hoog verwacht cijfer.
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 1,0%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

De regel rangschikt goed: een onderneming die failliet ging, kreeg in 74% van de vergelijkingen een hoger cijfer dan een die bleef bestaan. Het niveau volgt de conjunctuur: in een jaar met meer faillissementen ligt het werkelijke cijfer hoger dan dat van het jaar ervoor.

Een waarneming over 6.910 vergelijkbare ondernemingen, geen voorspelling voor deze onderneming. De sector telt niet mee: van ondernemingen die stopten bewaart het register de sector niet, dus zou hij de uitkomst mooier maken dan ze was.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 48 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 250.875€ 228.304▼
Vaste activa21/28€ 189.454€ 184.053▼
Materiële vaste activa22/27€ 189.454€ 184.053▼
Terreinen en gebouwen22€ 177.332€ 172.863▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 121€ 542▲
Meubilair en rollend materieel24€ 11.389€ 8.965▼
Overige materiële vaste activa26€ 611€ 1.683▲
Vlottende activa29/58€ 61.421€ 44.251▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 50.049€ 20.171▼
Handelsvorderingen40€ 48.335€ 19.022▼
Overige vorderingen41€ 1.714€ 1.149▼
Liquide middelen54/58€ 7.256€ 19.306▲
Overlopende rekeningen490/1€ 4.116€ 4.775▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 250.875€ 228.304▼
Eigen vermogen10/15€ 72.255€ 71.300▼
Inbreng10/11€ 8.200€ 8.200=
Reserves13€ 45.015€ 45.015=
Belastingvrije reserves132€ 6.700€ 6.700=
Beschikbare reserves133€ 38.315€ 38.315=
Overgedragen winst (verlies)14€ 19.040€ 18.085▼
Schulden17/49€ 178.621€ 157.004▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 130.706€ 116.831▼
Financiële schulden170/4€ 125.900€ 114.973▼
Overige schulden178/9€ 4.806€ 1.858▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 47.914€ 40.173▼
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 16.546€ 15.069▼
Handelsschulden44€ 24.096€ 6.089▼
Leveranciers440/4€ 24.096€ 6.089▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 1.255€ 5.608▲
Belastingen450/3€ 1.255€ 5.608▲
Overige schulden47/48€ 6.017€ 13.406▲
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 15.064€ 11.421▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.307€ 1.461▲
Niet-recurrente bedrijfskosten66A€ 431-
Bruto bedrijfsmarge9900€ 34.562€ 14.931▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 17.759€ 2.049▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 100€ 29▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 100€ 29▼
Financiële kosten65/66B€ 2.503€ 2.182▼
Recurrente financiële kosten65€ 2.503€ 2.182▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 15.355-€ 104▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 5.255€ 851▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 10.101-€ 955▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 10.101-€ 955▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 29.140€ 18.085▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 19.040€ 19.040=
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 10.101-
Aan de overige reserves6921€ 10.101-

De toelichting bij deze jaarrekening (6 rubrieken: staten van activa en schulden, uitsplitsingen van kosten, rechten en verplichtingen) staat niet in dit overzicht.

Post2019202020212022202320242025Verschil
Omzet70€ 263.651€ 223.431------
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 5.876€ 11.122€ 13.545€ 18.481€ 19.731€ 15.064€ 11.421▼ 24,2%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 560€ 1.325€ 1.307€ 1.461▲ 11,8%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A---€ 129€ 1.482€ 431--
Bruto bedrijfsmarge9900€ 21.538€ 30.599€ 26.496€ 45.203€ 39.802€ 34.562€ 14.931▼ 56,8%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 13.641€ 18.408€ 9.121€ 26.033€ 17.264€ 17.759€ 2.049▼ 88,5%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 9€ 22€ 100€ 29▼ 70,8%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 2€ 50€ 5€ 9€ 22€ 100€ 29▼ 70,8%
Financiële kosten65/66B---€ 2.623€ 2.540€ 2.503€ 2.182▼ 12,9%
Recurrente financiële kosten65€ 655€ 899€ 1.743€ 2.623€ 2.540€ 2.503€ 2.182▼ 12,9%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 12.987€ 17.559€ 7.383€ 23.419€ 14.745€ 15.355-€ 104-
Belastingen op het resultaat67/77€ 8.978€ 8.399€ 8.704€ 6.429€ 5.288€ 5.255€ 851▼ 83,8%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 4.010€ 9.160-€ 1.321€ 16.990€ 9.457€ 10.101-€ 955-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 4.010€ 9.160-€ 1.321€ 16.990€ 9.457€ 10.101-€ 955-
Post2019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 69.581€ 104.305€ 270.334€ 271.590€ 260.376€ 250.875€ 228.304▼ 9,0%
Vaste activa21/28€ 25.595€ 40.757€ 224.568€ 212.156€ 199.044€ 189.454€ 184.053▼ 2,9%
Materiële vaste activa22/27€ 25.595€ 40.757€ 224.568€ 212.156€ 199.044€ 189.454€ 184.053▼ 2,9%
Terreinen en gebouwen22---€ 186.272€ 181.802€ 177.332€ 172.863▼ 2,5%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 406€ 263€ 121€ 542▲ 348%
Meubilair en rollend materieel24---€ 24.459€ 16.164€ 11.389€ 8.965▼ 21,3%
Overige materiële vaste activa26---€ 1.019€ 815€ 611€ 1.683▲ 175%
Vlottende activa29/58€ 43.987€ 63.548€ 45.766€ 59.433€ 61.331€ 61.421€ 44.251▼ 28,0%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 33.473€ 47.313€ 21.004€ 39.375€ 35.701€ 50.049€ 20.171▼ 59,7%
Handelsvorderingen40---€ 37.741€ 34.769€ 48.335€ 19.022▼ 60,6%
Overige vorderingen41---€ 1.634€ 932€ 1.714€ 1.149▼ 33,0%
Liquide middelen54/58€ 9.768€ 15.300€ 23.046€ 14.510€ 23.522€ 7.256€ 19.306▲ 166%
Overlopende rekeningen490/1---€ 5.549€ 2.109€ 4.116€ 4.775▲ 16,0%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 69.581€ 104.305€ 270.334€ 271.590€ 260.376€ 250.875€ 228.304▼ 9,0%
Eigen vermogen10/15€ 27.869€ 37.029€ 35.708€ 52.697€ 62.154€ 72.255€ 71.300▼ 1,3%
Inbreng10/11€ 8.200€ 8.200-€ 8.200€ 8.200€ 8.200€ 8.200=
Reserves13€ 8.560€ 8.560€ 8.560€ 25.460€ 34.915€ 45.015€ 45.015=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860---
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860---
Belastingvrije reserves132---€ 6.700€ 6.700€ 6.700€ 6.700=
Beschikbare reserves133---€ 16.900€ 26.355€ 38.315€ 38.315=
Overgedragen winst (verlies)14€ 11.109€ 20.269€ 18.948€ 19.037€ 19.040€ 19.040€ 18.085▼ 5,0%
Schulden17/49€ 41.713€ 67.276€ 234.626€ 218.893€ 198.221€ 178.621€ 157.004▼ 12,1%
Schulden op meer dan één jaar17€ 24.457€ 33.245€ 180.394€ 158.849€ 141.790€ 130.706€ 116.831▼ 10,6%
Financiële schulden170/4---€ 147.352€ 136.693€ 125.900€ 114.973▼ 8,7%
Overige schulden178/9---€ 11.497€ 5.098€ 4.806€ 1.858▼ 61,3%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 17.256€ 24.031€ 54.081€ 60.043€ 56.431€ 47.914€ 40.173▼ 16,2%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 21.544€ 22.264€ 16.546€ 15.069▼ 8,9%
Handelsschulden44€ 527€ 11.200€ 10.833€ 28.074€ 21.369€ 24.096€ 6.089▼ 74,7%
Leveranciers440/4---€ 28.074€ 21.369€ 24.096€ 6.089▼ 74,7%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 8.166€ 4.627€ 1.255€ 5.608▲ 347%
Belastingen450/3---€ 7.587€ 4.427€ 1.255€ 5.608▲ 347%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 580€ 200---
Overige schulden47/48---€ 2.258€ 8.171€ 6.017€ 13.406▲ 123%
Post2019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 4.010€ 9.160-€ 1.321€ 16.990€ 9.457€ 10.101-€ 955-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 5.876€ 11.122€ 13.545€ 18.481€ 19.731€ 15.064€ 11.421▼ 24,2%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 9.885€ 20.283€ 12.224€ 35.471€ 29.188€ 25.165€ 10.466▼ 58,4%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 26.284-€ 197.357-€ 6.069-€ 6.619-€ 5.474-€ 6.020▼ 10,0%
Verandering liquide middelen-€ 5.533€ 7.745-€ 8.536€ 9.012-€ 16.265€ 12.050-

Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang

Van de 29.177 ondernemingen in deze sector zijn de cijfers van 16.141 gekend. 13.337 liggen binnen een factor 10 van dit eigen vermogen. Deze 5 liggen er het dichtst bij. Hele sector bekijken

Overheidsopdrachten: Geen gegunde Europese overheidsopdrachten gevonden sinds oktober 2016. Opdrachten onder de Europese drempels staan niet in TED.