Ga naar inhoud

ALGEMENE BOUW MAES

Actief
NVopgericht 200619 jaar actiefForeestelaan 86, 9000 Gent, BelgiëOp dit adres zijn 49 actieve ondernemingen ingeschrevenKBO/BCE: BE 0885.778.858
Samenvatting

ALGEMENE BOUW MAES is actief sinds 2006 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 8,3 mln en een nettoresultaat van € 3,1 mln. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 15% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 30% van 1.021 sectorgenoten (NACE 41, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Algemene bouw van residentiële gebouwen
NACE 41001Bouw van gebouwen NACE 41003
9de grootste werkgever in Gent, sector Bouw1 vestiging
Schaal
€ 103,4 mlnomzet 2025
Personeel
94,5 VTE
Eigen vermogen
€ 8,3 mln
Winst
€ 3,1 mln
Gezondheid
91 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,1%
Structuur
Moeder
GROEP VAN ROEY · 60%
Bestuur
5 leden
Deelnemingen
1
Commissaris: Deloitte Bedrijfsrevisoren/Réviseurs d’EntreprisesJaarrekening 56 dagen vroeg
Waarom 91verhoogt risicoSector Bouw van gebouwen (NACE 41)Eigen vermogen € 8,3 mln (20,2% van het balanstotaal)verlaagt risicoOmvang: omzet € 103,4 mln, 94,5 VTE, balanstotaal € 41,1 mlnOpgericht in 2006Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
91 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel beter dan 52% van de sectorgenoten (NACE 41, middelgroot)
Financiële sterkte · streepje = 2024
Zwak
Solvabiliteit 45=
eigen vermogen 20,2% van het balanstotaal
Liquiditeit 22-33
kortlopende schulden 79,7% · geldmiddelen 12,7%
Rentabiliteit 64-3
rendement op activa 7,6%
Faillissementskans, 12 maanden
0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,3% (210 ondernemingen, NACE 41, middelgroot)
Verloop 24 maanden 11-2024: 0,1% 12-2024: 0,1%● gelijk t.o.v. 11-2024 01-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 01-2025 03-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 02-2025 04-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 03-2025laagste waarde 05-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 04-2025laagste waarde 06-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 05-2025laagste waarde 07-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 06-2025laagste waarde 08-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 07-2025laagste waarde 09-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 08-2025laagste waarde 10-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 09-2025laagste waarde 11-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 10-2025 12-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 12-2025 02-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 03-2026hoogste waarde 05-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 04-2026hoogste waarde 06-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 05-2026hoogste waarde 07-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 06-2026hoogste waarde 08-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 07-2026hoogste waarde 09-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 08-2026hoogste waarde 10-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 09-2026hoogste waarde
Krediet tot € 750.000 op 30 dagen aanvaardbaar
Liquiditeit krap (liquiditeitsratio 1,24 tegenover 1,23 in 2024, onder de gangbare 1,5; kortlopende schulden: 79,7% en geldmiddelen: 12,7% van het balanstotaal), en 79,8% van het actief is met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 41, middelgroot): beter dan 38% op solvabiliteit, 34% op liquiditeit, 68% op rentabiliteit en 69% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 18-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Omvang: omzet € 103,4 mln, 94,5 VTE, balanstotaal € 41,1 mln
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Sector Bouw van gebouwen (NACE 41)
KBO
verlaagt risico · Opgericht in 2006
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
KBO
verhoogt risico · Eigen vermogen € 8,3 mln (20,2% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 30-09-2025 moest tegen 30-04-2026 zijn neergelegd en werd neergelegd op 05-03-2026, 56 dagen voor de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
56 dagen vroeg
2024
44 dagen vroeg
2023
47 dagen vroeg
2022
51 dagen vroeg
2021
53 dagen vroeg
2020
57 dagen vroeg
2019
55 dagen vroeg
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 52 dagen voor de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 41) voor boekjaar 2024 is op de dag van de termijn, en 46% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het boekjaar dat op 30-09-2026 afsloot, moet uiterlijk op 30-04-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 10 maart neer (5 van de laatste 5 neergelegde jaren binnen 30 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
30-09-2026 einde boekjaar18-10-2026 vandaag30-04-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Ontslag: Vestima NV (bestuurder)Vaste vertegenwoordigers: Christophe Maes, Sophie…
  2. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · volledig schema
  3. Ontslagen: Vestima NV, Insumat NV en…Herbenoemingen: Vestima NV, Insumat NV…

Opvallend

  • Positief: Bij de beste 6% op nettoresultaatsectormediaan € 34.442 · 1.023 bedrijven € 3,1 mln Bekijk
  • Positief: Op tijd neergelegd sinds boekjaar 2018jaarrekening telkens binnen de termijn 8 jaar Bekijk
  • In handen van GROEP VAN ROEYbekende aandeelhouders 100% 60% Bekijk
  • Positief: 7 jaar op rij winstwinst boekjaar 2025: € 3,1 mln 7 jaar Bekijk
  • Bestuurder vertrokkenlaatste wijziging 10-03-2026 · 5 in functie 1 vertrokken Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Omzet
€ 103,4 mln
Winst
€ 3,1 mln
Solvabiliteit
20,2%
Omzet▲ 1,8%
Nettoresultaat
20192025
Naar Financieel

Bestuur & eigendom

Bestuur
5 leden
Moeder
GROEP VAN ROEY · 60%
Bekende aandeelhouders
100%
Commissaris
Deloitte Bedrijfsrevisoren/Réviseurs d’Entreprises
  • Elbotech BVVoorzitter
  • Groep Van Roey NVBestuurder
  • Insumat NVBestuurder
  • Jay NVBestuurder
  • Kuvaro BVBestuurder
Naar Bestuur & eigendom

Netwerk & groep

Deelnemingen
1
Verbonden bedrijven
70
Fusies en inbrengen
1

1 deelneming

Naar Netwerk & groep

Tijdlijn

Gebeurtenissen
44
Sinds
2006
Volgende jaarrekening
uiterlijk 30-04-2027
  1. 17-03-2025Jaarrekening neergelegd
  2. 30-09-2024Hoogste resultaat van 2019 tot 2025
  3. 30-09-2024Eigen vermogen boven € 5 mln
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
NV
Activiteit
Algemene bouw van residentiële gebouwenNACE 41001
Opgericht
19-12-2006
Boekjaar eindigt
30-09
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Statuten

Gelezen bepalingen
10
Jaarvergadering
Laatste dinsdag van februari om 14:00
Doel
De studie en de uitvoering van openbare en private bouwaannemingen,voor gebouwen en…
Naar Statuten

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.