Ga naar inhoud

A.C.

Actief
BVopgericht 200422 jaar actiefVaartstraat 72, 2235 Hulshout, BelgiëKBO/BCE: BE 0865.954.632

Financieel · boekjaar 2025, verkort schema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 10-10-2025 PDF alle 20 neerleggingen

Omzet
≈ € 6,1 mln
Geschat: waarschijnlijk tussen € 3,7 mln en € 10,0 mln
Totaal activa
€ 2,7 mln▼ 3,5%
2024 · € 2,8 mln
Nettoresultaat
€ 582.360
2024 · -€ 6.311
Werkkapitaal
-€ 161.221
2024 · € 455.133
Meerjarenoverzicht
2019 tot 2025, 7 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 664.678
▲ 918% 2025
20192025
Nettoresultaat
€ 582.360
2025
hoogste kwart van de sector
20192025
Eigen vermogen
€ 459.030
▲ 30,1% 2025
middelste helft van de sector
20192025
Totaal activa
€ 2,7 mln
▼ 3,5% 2025
hoogste kwart van de sector
20192025
Schulden
€ 2,2 mln
▲ 26,2% 2025
20192025
Werkkapitaal
-€ 161.221
2025
laagste kwart van de sector
20192025
Solvabiliteit
17,2%
▲ 4,5pp 2025
laagste kwart van de sector
20192025
Liquiditeit
0,92
▼ 0,42 2025
laagste kwart van de sector
20192025
Rendabiliteit (ROA)
21,9%
▲ 22,1pp 2025
hoogste kwart van de sector
20192025
Personeel (VTE)
8
▼ 1,2% 2025
hoogste kwart van de sector
20192025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 0,08 mln-€ 0,2 mln▲ 118%€ 0,2 mln▲ 9,2%€ 0,02 mln▼ 89,5%€ 0,02 mln▲ 4,0%€ 0,07 mln▲ 204%€ 0,7 mln▲ 918%
Nettoresultaat€ 0,02 mln-€ 0,09 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 493%€ 0,1 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 21,5%-€ 0,05 mlnonder de middelste helft van de sector-€ 0,05 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 11,8%-€ 0,006 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 86,3%€ 0,6 mlnboven de middelste helft van de sector
Eigen vermogen€ 0,3 mln-€ 0,3 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 37,5%€ 0,5 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 33,1%€ 0,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 11,4%€ 0,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 11,4%€ 0,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 1,8%€ 0,5 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 30,1%
Totaal activa€ 1,9 mln-€ 2,8 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 43,3%€ 3,0 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 8,5%€ 3,4 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 11,2%€ 3,0 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 11,4%€ 2,8 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 7,1%€ 2,7 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 3,5%
Schulden€ 1,0 mln-€ 1,8 mln▲ 71,6%€ 1,9 mln▲ 6,8%€ 2,3 mln▲ 20,4%€ 2,0 mln▼ 14,7%€ 1,7 mln▼ 10,5%€ 2,2 mln▲ 26,2%
Werkkapitaal€ 0,6 mln-€ 0,6 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 7,6%€ 0,5 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 16,5%€ 0,6 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 7,9%€ 0,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 20,1%€ 0,5 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 2,1%-€ 0,2 mlnonder de middelste helft van de sector
Solvabiliteit12,9%-12,4%onder de middelste helft van de sector▼ 0,5pp15,2%onder de middelste helft van de sector▲ 2,8pp12,1%onder de middelste helft van de sector▼ 3,1pp12,1%onder de middelste helft van de sector=12,8%onder de middelste helft van de sector▲ 0,7pp17,2%onder de middelste helft van de sector▲ 4,5pp
Liquiditeit1,75-1,49binnen de middelste helft van de sector▼ 0,251,40binnen de middelste helft van de sector▼ 0,091,33binnen de middelste helft van de sector▼ 0,071,32binnen de middelste helft van de sector▼ 0,011,34binnen de middelste helft van de sector▲ 0,020,92onder de middelste helft van de sector▼ 0,42
Rendabiliteit (ROA)0,8%-3,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,6pp3,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,4pp-1,6%onder de middelste helft van de sector▼ 5,3pp-1,6%onder de middelste helft van de sector=-0,2%onder de middelste helft van de sector▲ 1,3pp21,9%boven de middelste helft van de sector▲ 22,1pp
Personeel (VTE)9,5-9,1boven de middelste helft van de sector▼ 4,2%8,4boven de middelste helft van de sector▼ 7,7%7,4binnen de middelste helft van de sector▼ 11,9%8,5boven de middelste helft van de sector▲ 14,9%8,1boven de middelste helft van de sector▼ 4,7%8boven de middelste helft van de sector▼ 1,2%
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Groothandel (NACE 46). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is ruim 10 keer zoveel als in 2024 en het hoogste sinds 2021. Dat is de derde stijging op rij, na de daling in 2022.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het verkort schema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 2,7 mln
Vaste activa € 829.128 ▼ 13,4%
Vlottende activa € 1,8 mln ▲ 1,8%
Passiva € 2,7 mln
Eigen vermogen € 459.030 ▲ 30,1%
Voorzieningen € 0 ▼ 100%
Schulden € 2,2 mln ▲ 26,2%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 63,3% naar 82,8%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 833.112▲
2024 · € 330.517
Cashflow
€ 750.794▲
2024 · € 258.891
Snelle liquiditeit
0,88▼
2024 · 1,14
Schuldgraad
4,80▼
2024 · 4,95
ROE
126,9%▲
2024 · -1,8%
Rentedekking
11,80▲
2024 · 4,45
Schulden ≤ 1 jaar
€ 2,0 mln▲
2024 · € 1,3 mln
Schulden > 1 jaar
€ 208.878▼
2024 · € 366.263
Belastingen
€ 12.873▲
2024 · € 348
Personeelskosten
€ 439.974▲
2024 · € 349.895
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-03-202231-03-202331-03-202431-03-202531-03-2026
Werknemers op de balansdatum109998
voltijds77787
deeltijds32211
in voltijdse equivalenten8,68,18,18,57,8
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten7,48,58,185,1
Met een vast contract99998
In dienst gekomen3018-
Uit dienst gegaan3118-

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2022 tot 2026

Zekerheden en waarborgen

op eigen activa en voor derden
Post31-03-202231-03-202331-03-202431-03-2025
Schulden gewaarborgd met zekerheden op eigen activa€ 694.642€ 707.363€ 533.608€ 345.302
Hypotheken, ingeschreven bedrag€ 2,0 mln€ 2,0 mln€ 2,0 mln-
Boekwaarde van de met hypotheek bezwaarde activa€ 87.048€ 66.639€ 81.391-
Pand op andere activa, gewaarborgd bedrag---€ 2,0 mln
Boekwaarde van de verpande andere activa---€ 816.079

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2022 tot 2025 (staat van de schulden en rechten en verplichtingen buiten de balans)

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post31-03-202231-03-202331-03-202431-03-2025
Materiële vaste activa€ 196.498€ 289.333€ 121.185€ 590.120
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 256.240€ 247.519€ 265.202€ 168.434

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2022 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 60 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 2,8 mln€ 2,7 mln▼
Vaste activa21/28€ 1,0 mln€ 0,8 mln▼
Materiële vaste activa22/27€ 1,0 mln€ 0,8 mln▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 0,6 mln€ 0,6 mln▼
Meubilair en rollend materieel24€ 0,2 mln€ 0,1 mln▼
Leasing en soortgelijke rechten25€ 0,002 mln€ 0,06 mln▲
Overige materiële vaste activa26€ 0,08 mln-
Financiële vaste activa28€ 0,003 mln€ 0,01 mln▲
Vlottende activa29/58€ 1,8 mln€ 1,8 mln▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 0,3 mln€ 0,08 mln▼
Voorraden30/36€ 0,3 mln€ 0,08 mln▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 1,3 mln€ 1,7 mln▲
Handelsvorderingen40€ 1,3 mln€ 1,6 mln▲
Overige vorderingen41€ 0,01 mln€ 0,004 mln▼
Liquide middelen54/58€ 0,2 mln€ 0,05 mln▼
Overlopende rekeningen490/1€ 0,07 mln€ 0,05 mln▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 2,8 mln€ 2,7 mln▼
Eigen vermogen10/15€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲
Inbreng10/11€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Reserves13€ 0,1 mln€ 0,1 mln=
Belastingvrije reserves132€ 0,1 mln€ 0,1 mln=
Beschikbare reserves133€ 0,004 mln€ 0,004 mln=
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,2 mln€ 0,3 mln▲
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 0,7 mln-
Voorzieningen voor risico's en kosten160/5€ 0,7 mln-
Overige risico's en kosten164/5€ 0,7 mln-
Schulden17/49€ 1,7 mln€ 2,2 mln▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 0,4 mln€ 0,2 mln▼
Financiële schulden170/4€ 0,4 mln€ 0,2 mln▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 1,3 mln€ 2,0 mln▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 0,2 mln€ 0,1 mln▼
Handelsschulden44€ 1,1 mln€ 0,4 mln▼
Leveranciers440/4€ 1,1 mln€ 0,4 mln▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 0,05 mln€ 0,1 mln▲
Belastingen450/3€ 0,001 mln€ 0,05 mln▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 0,05 mln€ 0,09 mln▲
Overige schulden47/48€ 0,07 mln€ 1,3 mln▲
Overlopende rekeningen492/3€ 0,03 mln-
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-€ 0,3 mln
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 0,3 mln€ 0,4 mln▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,3 mln€ 0,2 mln▼
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4€ 0,08 mln€ 0,04 mln▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 0,05 mln€ 0,08 mln▲
Niet-recurrente bedrijfskosten66A€ 0,005 mln€ 0,06 mln▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,8 mln€ 1,5 mln▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,07 mln€ 0,7 mln▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 0,003 mln€ 0,001 mln▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 0,001 mln€ 0,001 mln▼
Niet-recurrente financiële opbrengsten76B€ 0,002 mln-
Financiële kosten65/66B€ 0,07 mln€ 0,07 mln▼
Recurrente financiële kosten65€ 0,07 mln€ 0,07 mln▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 0,006 mln€ 0,6 mln▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 348€ 0,01 mln▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 0,006 mln€ 0,6 mln▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 0,006 mln€ 0,6 mln▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 0,2 mln€ 0,8 mln▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 0,2 mln€ 0,2 mln▼
Uit te keren winst694/7-€ 0,5 mln
Bestuurders of zaakvoerders695-€ 0,5 mln
Sociale balans
Gemiddeld personeelsbestand (VTE)90878,18,0▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 21 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Bron: Jaarrekening 2025 (PDF), neergelegd op 10-10-2025.

Post2019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A---€ 0,002 mln€ 0,002 mln-€ 0,3 mln-
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln▲ 25,7%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln▼ 36,5%
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4----€ 0,001 mln€ 0,01 mln€ 0,08 mln€ 0,04 mln▼ 52,8%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 0,04 mln€ 0,2 mln€ 0,05 mln€ 0,08 mln▲ 80,6%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A---€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,005 mln€ 0,06 mln▲ 13×
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,8 mln€ 0,8 mln€ 0,8 mln€ 0,6 mln€ 0,8 mln€ 0,8 mln€ 1,5 mln▲ 79,2%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,08 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,07 mln€ 0,7 mln▲ 918%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 0,008 mln€ 0,01 mln€ 0,003 mln€ 0,001 mln▼ 61,1%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 0,003 mln€ 0,003 mln€ 0,002 mln€ 0,001 mln€ 0,01 mln€ 0,001 mln€ 0,001 mln▼ 16,6%
Niet-recurrente financiële opbrengsten76B---€ 0,007 mln-€ 0,002 mln--
Financiële kosten65/66B---€ 0,08 mln€ 0,08 mln€ 0,07 mln€ 0,07 mln▼ 4,9%
Recurrente financiële kosten65€ 0,07 mln€ 0,09 mln€ 0,08 mln€ 0,08 mln€ 0,08 mln€ 0,07 mln€ 0,07 mln▼ 4,9%
Niet-recurrente financiële kosten66B---€ 455----
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,02 mln€ 0,09 mln€ 0,1 mln-€ 0,05 mln-€ 0,05 mln-€ 0,006 mln€ 0,6 mln-
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,002 mln€ 313€ 0,001 mln€ 408€ 377€ 348€ 0,01 mln▲ 37×
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,02 mln€ 0,09 mln€ 0,1 mln-€ 0,05 mln-€ 0,05 mln-€ 0,006 mln€ 0,6 mln-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 191€ 0,09 mln€ 0,1 mln-€ 0,05 mln-€ 0,05 mln-€ 0,006 mln€ 0,6 mln-
Post2019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 1,9 mln€ 2,8 mln€ 3,0 mln€ 3,4 mln€ 3,0 mln€ 2,8 mln€ 2,7 mln▼ 3,5%
Vaste activa21/28€ 0,6 mln€ 0,9 mln€ 1,2 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln€ 1,0 mln€ 0,8 mln▼ 13,4%
Materiële vaste activa22/27€ 0,6 mln€ 0,9 mln€ 1,2 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln€ 1,0 mln€ 0,8 mln▼ 14,5%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 0,8 mln€ 0,8 mln€ 0,6 mln€ 0,6 mln▼ 3,3%
Meubilair en rollend materieel24---€ 0,2 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,1 mln▼ 40,0%
Leasing en soortgelijke rechten25----€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,06 mln▲ 38×
Overige materiële vaste activa26---€ 0,09 mln€ 0,07 mln€ 0,08 mln--
Financiële vaste activa28€ 0,003 mln€ 0,003 mln€ 0,003 mln€ 0,003 mln€ 0,003 mln€ 0,003 mln€ 0,01 mln▲ 328%
Vlottende activa29/58€ 1,3 mln€ 1,9 mln€ 1,8 mln€ 2,3 mln€ 1,8 mln€ 1,8 mln€ 1,8 mln▲ 1,8%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 0,2 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,08 mln▼ 71,0%
Voorraden30/36---€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,08 mln▼ 71,0%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 1,0 mln€ 1,1 mln€ 1,3 mln€ 1,7 mln€ 1,4 mln€ 1,3 mln€ 1,7 mln▲ 28,3%
Handelsvorderingen40---€ 1,6 mln€ 1,3 mln€ 1,3 mln€ 1,6 mln▲ 29,1%
Overige vorderingen41---€ 0,06 mln€ 0,04 mln€ 0,01 mln€ 0,004 mln▼ 62,9%
Liquide middelen54/58€ 0,2 mln€ 0,4 mln€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,08 mln€ 0,2 mln€ 0,05 mln▼ 69,8%
Overlopende rekeningen490/1---€ 0,1 mln€ 0,05 mln€ 0,07 mln€ 0,05 mln▼ 25,9%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 1,9 mln€ 2,8 mln€ 3,0 mln€ 3,4 mln€ 3,0 mln€ 2,8 mln€ 2,7 mln▼ 3,5%
Eigen vermogen10/15€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲ 30,1%
Inbreng10/11€ 0,02 mln--€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Reserves13€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 0,002 mln€ 0,002 mln---
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 0,002 mln€ 0,002 mln---
Belastingvrije reserves132---€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln=
Beschikbare reserves133---€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln=
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,09 mln€ 0,2 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,3 mln▲ 53,8%
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln--
Voorzieningen voor risico's en kosten160/5---€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln--
Milieuverplichtingen163---€ 0,7 mln----
Overige risico's en kosten164/5----€ 0,7 mln€ 0,7 mln--
Schulden17/49€ 1,0 mln€ 1,8 mln€ 1,9 mln€ 2,3 mln€ 2,0 mln€ 1,7 mln€ 2,2 mln▲ 26,2%
Schulden op meer dan één jaar17€ 0,2 mln€ 0,5 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,2 mln▼ 43,0%
Financiële schulden170/4---€ 0,5 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,2 mln▼ 43,0%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,8 mln€ 1,3 mln€ 1,3 mln€ 1,7 mln€ 1,4 mln€ 1,3 mln€ 2,0 mln▲ 48,1%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,1 mln▼ 14,9%
Handelsschulden44€ 0,6 mln€ 1,0 mln€ 1,1 mln€ 1,4 mln€ 1,0 mln€ 1,1 mln€ 0,4 mln▼ 62,2%
Leveranciers440/4---€ 1,4 mln€ 1,0 mln€ 1,1 mln€ 0,4 mln▼ 62,2%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,05 mln€ 0,1 mln▲ 173%
Belastingen450/3---€ 0,001 mln€ 0,001 mln€ 0,001 mln€ 0,05 mln▲ 52×
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,05 mln€ 0,09 mln▲ 81,2%
Overige schulden47/48---€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,07 mln€ 1,3 mln▲ 20×
Overlopende rekeningen492/3---€ 0,06 mln€ 0,02 mln€ 0,03 mln--
Post2019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 15.809€ 93.707€ 113.818-€ 52.350-€ 46.165-€ 6.311€ 582.360-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 354.057€ 290.219€ 247.661€ 256.240€ 247.519€ 265.202€ 168.434▼ 36,5%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 369.866€ 383.926€ 361.479€ 203.890€ 201.353€ 258.891€ 750.794▲ 190%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 599.168-€ 544.775-€ 142.974-€ 283.133-€ 100.185-€ 40.327▲ 59,7%
Verandering liquide middelen-€ 184.754-€ 214.389€ 7.471-€ 79.028€ 100.122-€ 123.265-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 3.818 ondernemingen hetzelfde profiel als A.C. nu. Twee jaar later bestond 95,1% nog en was 1,0% failliet.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 10 tot 30%
  • winst van 5% van de balans of meer
95,1% bestond nog
3,7% stopte op een andere manier
1,0% ging failliet

Nog 0,2% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van A.C. zelf is hoger: 1,5% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over A.C. dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 3.818 ondernemingen, geen voorspelling voor A.C.. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 20 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-03-2025 verkort schema 10-10-2025 2025-00541312 PDF
31-03-2024 verkort schema 03-10-2024 2024-00491814 PDF
31-03-2023 verkort schema 24-10-2023 2023-00490966 PDF
31-03-2022 verkort schema 27-10-2022 2022-20474394 PDF
31-03-2021 verkort schema 30-10-2021 2021-76500306 PDF
31-03-2020 verkort schema 30-10-2020 2020-66900467 PDF
31-03-2019 verkort schema 31-10-2019 2019-72400591 PDF
31-03-2018 verkort schema 31-10-2018 2018-71100169 PDF
31-03-2017 verkort schema 30-10-2017 2017-68600230 PDF
31-03-2016 verkort schema 28-10-2016 2016-66800172 PDF

Toon alle 20 neerleggingen

Volgende stappen