Ga naar inhoud

1elevation

Actief
BVopgericht 200322 jaar actiefZeedijk 325, 8430 Middelkerke, BelgiëKBO/BCE: BE 0861.560.631

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 25-07-2026 bij de NBB alle 22 neerleggingen

Omzet
€ 493.627▲ 77,4%
2020 · € 278.299
EBIT-marge
12,5%▲ 6,0pp
2020 · 6,5%
Nettoresultaat
-€ 15.694
2024 · € 50.836
Werkkapitaal
€ 305.607▼ 3,1%
2024 · € 315.254
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2019 tot 2025, 7 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2025 is een verlies van € 13.413, na een winst van € 69.504 in 2024.

Omzet€ 493.627 2021 Bedrijfsresultaat-€ 13.413 2025 Nettoresultaat-€ 15.694 2025

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in NACE 90. Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit en rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2019202020212022202320242025
Omzet€ 327.279-€ 278.299▼ 15,0%€ 493.627▲ 77,4%
Bedrijfsresultaat€ 23.057-€ 18.104▼ 21,5%€ 61.617▲ 240%€ 59.388▼ 3,6%-€ 22.639€ 69.504-€ 13.413
Nettoresultaat€ 36.561-€ 14.540boven de middelste helft van de sector▼ 60,2%€ 43.633boven de middelste helft van de sector▲ 200%€ 38.968boven de middelste helft van de sector▼ 10,7%-€ 23.198onder de middelste helft van de sector€ 50.836boven de middelste helft van de sector-€ 15.694onder de middelste helft van de sector
EBIT-marge7,0%-6,5%▼ 0,5pp12,5%▲ 6,0pp
Eigen vermogen€ 311.236-€ 325.776boven de middelste helft van de sector▲ 4,7%€ 369.409boven de middelste helft van de sector▲ 13,4%€ 398.377boven de middelste helft van de sector▲ 7,8%€ 375.179boven de middelste helft van de sector▼ 5,8%€ 426.015boven de middelste helft van de sector▲ 13,5%€ 410.321boven de middelste helft van de sector▼ 3,7%
Totaal activa€ 414.912-€ 400.356boven de middelste helft van de sector▼ 3,5%€ 537.301boven de middelste helft van de sector▲ 34,2%€ 533.407boven de middelste helft van de sector▼ 0,7%€ 547.123boven de middelste helft van de sector▲ 2,6%€ 550.392boven de middelste helft van de sector▲ 0,6%€ 543.496boven de middelste helft van de sector▼ 1,3%
Schulden€ 103.675-€ 74.580▼ 28,1%€ 167.892▲ 125%€ 135.030▼ 19,6%€ 171.944▲ 27,3%€ 124.377▼ 27,7%€ 133.175▲ 7,1%
Werkkapitaal€ 164.905-€ 177.715boven de middelste helft van de sector▲ 7,8%€ 233.230boven de middelste helft van de sector▲ 31,2%€ 271.609boven de middelste helft van de sector▲ 16,5%€ 257.403boven de middelste helft van de sector▼ 5,2%€ 315.254boven de middelste helft van de sector▲ 22,5%€ 305.607boven de middelste helft van de sector▼ 3,1%
Solvabiliteit75,0%-81,4%boven de middelste helft van de sector▲ 6,4pp68,8%binnen de middelste helft van de sector▼ 12,6pp74,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 5,9pp68,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 6,1pp77,4%boven de middelste helft van de sector▲ 8,8pp75,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,9pp
Liquiditeit2,65-3,38binnen de middelste helft van de sector▲ 0,732,39binnen de middelste helft van de sector▼ 0,993,01binnen de middelste helft van de sector▲ 0,622,50binnen de middelste helft van de sector▼ 0,513,53binnen de middelste helft van de sector▲ 1,043,29binnen de middelste helft van de sector▼ 0,24
Rendabiliteit (ROA)8,8%-3,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 5,2pp8,1%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,5pp7,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 0,8pp-4,2%onder de middelste helft van de sector▼ 11,5pp9,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 13,5pp-2,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 12,1pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in NACE 90. Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 543.496
Vaste activa € 104.714 ▼ 5,5%
Vlottende activa € 438.782 ▼ 0,2%
Passiva € 543.496
Eigen vermogen € 410.321 ▼ 3,7%
Schulden € 133.175 ▲ 7,1%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 22,6% naar 24,5%. Het eigen vermogen is lager en de schuld is hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
-€ 7.366▼
2024 · € 77.848
Cashflow
-€ 9.647▼
2024 · € 59.180
Schuldgraad
0,32▲
2024 · 0,29
ROE
-3,8%▼
2024 · 11,9%
Rentedekking
-3,23▼
2024 · 61,19
Schulden ≤ 1 jaar
€ 133.175▲
2024 · € 124.377
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post30-09-202230-09-202320242025
Materiële vaste activa€ 1.849€ 3.922€ 1.328-
Financiële vaste activa€ 1.725---
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 12.986€ 12.914€ 8.344€ 6.047

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2022 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als 1elevation: gespecialiseerde beeld-, verlichtings- en geluidstechnieken (NACE 90393). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 345.000 en € 716.000, opgericht tussen 1996 en 2008.

OndernemingOpgerichtBalanstotaalEigen vermogenBrutomargeNettoresultaatVTEBoekjaar
1elevation Middelkerke2003€ 543.496€ 410.321-€ 4.891-€ 15.694-2025
ArtFabric Hulshout2006€ 550.208€ 35.996-€ 19.082-€ 21.443-2024
WISELY Beauvechain2006€ 478.119€ 49.992-€ 57.931-€ 129.233-2025
PIÈCE MONTÉE Gent2003€ 716.464€ 320.022-€ 22.469-€ 161.9051,92025
CEOACH Oudergem2008€ 606.904€ 361.833-€ 76.990-€ 109.083-2025
SONIC MUSIC Braine-l'Alleud1996€ 496.250€ 430.797€ 971-€ 11.074-2025
ONDERANDERE Hasselt2005€ 344.858€ 264.814-€ 16.793-€ 22.624-2025

Deze ondernemingen zijn gekozen uit de 961 andere actieve ondernemingen met die hoofdactiviteit en een jaarrekening van de voorbije twee jaar. Alle ondernemingen met deze hoofdactiviteit

Ondernemingen met hetzelfde profiel, twee jaar later

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 8.617 ondernemingen hetzelfde profiel als 1elevation nu. Twee jaar later was 0,4% failliet en bestond 94,2% nog.

  • Klein
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • klein verlies
0,4% ging failliet
5,2% stopte op een andere manier
94,2% bestond nog

Nog 0,2% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van 1elevation zelf is hoger: 0,8% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over 1elevation dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.445 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 8.617 ondernemingen, geen voorspelling voor 1elevation. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 43 posten

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 25-07-2026.

Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 550.392€ 543.496▼
Vaste activa21/28€ 110.761€ 104.714▼
Immateriële vaste activa21€ 900€ 720▼
Materiële vaste activa22/27€ 107.086€ 101.219▼
Terreinen en gebouwen22€ 102.273€ 98.485▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 4.139€ 2.229▼
Meubilair en rollend materieel24€ 674€ 505▼
Financiële vaste activa28€ 2.775€ 2.775=
Vlottende activa29/58€ 439.631€ 438.782▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 439.631€ 438.782▼
Handelsvorderingen40€ 49.125€ 45.712▼
Overige vorderingen41€ 390.506€ 393.070▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 550.392€ 543.496▼
Eigen vermogen10/15€ 426.015€ 410.321▼
Inbreng10/11€ 30.000€ 30.000=
Reserves13€ 149.207€ 149.207=
Onbeschikbare reserves130/1€ 3.000€ 3.000=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 3.000€ 3.000=
Belastingvrije reserves132€ 5.040€ 5.040=
Beschikbare reserves133€ 141.167€ 141.167=
Overgedragen winst (verlies)14€ 246.807€ 231.113▼
Schulden17/49€ 124.377€ 133.175▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 124.377€ 133.175▲
Financiële schulden43€ 7.301€ 8.309▲
Kredietinstellingen430/8€ 7.301€ 8.309▲
Handelsschulden44€ 70.780€ 120.173▲
Leveranciers440/4€ 70.780€ 120.173▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 46.295€ 4.693▼
Belastingen450/3€ 46.295€ 4.693▼
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 8.344€ 6.047▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.055€ 2.475▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 78.903-€ 4.891▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 69.504-€ 13.413▼
Financiële kosten65/66B€ 1.272€ 2.281▲
Recurrente financiële kosten65€ 1.272€ 2.281▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 68.232-€ 15.694▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 17.396-
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 50.836-€ 15.694▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 50.836-€ 15.694▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 266.807€ 231.113▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 215.971€ 246.807▲
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 20.000-
Aan de overige reserves6921€ 20.000-

De toelichting bij deze jaarrekening telt 8 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Post2019202020212022202320242025Verschil
Omzet70€ 327.279€ 278.299€ 493.627-----
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61---€ 509.543€ 526.878---
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 14.639€ 17.310€ 12.516€ 12.986€ 12.914€ 8.344€ 6.047▼ 27,5%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 2.233€ 3.648€ 1.055€ 2.475▲ 135%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 42.116€ 36.356€ 75.055€ 74.606-€ 6.077€ 78.903-€ 4.891-
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 23.057€ 18.104€ 61.617€ 59.388-€ 22.639€ 69.504-€ 13.413-
Financiële opbrengsten75/76B---€ 273€ 9---
Recurrente financiële opbrengsten75€ 0€ 913-€ 273€ 9---
Financiële kosten65/66B---€ 367€ 568€ 1.272€ 2.281▲ 79,3%
Recurrente financiële kosten65€ 3.210€ 768€ 435€ 367€ 568€ 1.272€ 2.281▲ 79,3%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 51.109€ 18.249€ 61.182€ 59.294-€ 23.198€ 68.232-€ 15.694-
Belastingen op het resultaat67/77€ 14.548€ 3.709€ 17.549€ 20.326-€ 17.396--
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 36.561€ 14.540€ 43.633€ 38.968-€ 23.198€ 50.836-€ 15.694-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 36.561€ 14.540€ 43.633€ 38.968-€ 23.198€ 50.836-€ 15.694-
Post2019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 414.912€ 400.356€ 537.301€ 533.407€ 547.123€ 550.392€ 543.496▼ 1,3%
Vaste activa21/28€ 149.992€ 148.061€ 136.180€ 126.768€ 117.776€ 110.761€ 104.714▼ 5,5%
Immateriële vaste activa21€ 800€ 2.220€ 1.840€ 1.460€ 1.080€ 900€ 720▼ 20,0%
Materiële vaste activa22/27€ 149.192€ 144.791€ 133.290€ 122.533€ 113.921€ 107.086€ 101.219▼ 5,5%
Terreinen en gebouwen22---€ 109.848€ 106.061€ 102.273€ 98.485▼ 3,7%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 11.673€ 7.018€ 4.139€ 2.229▼ 46,2%
Meubilair en rollend materieel24---€ 1.011€ 842€ 674€ 505▼ 25,0%
Financiële vaste activa28-€ 1.050€ 1.050€ 2.775€ 2.775€ 2.775€ 2.775=
Vlottende activa29/58€ 264.919€ 252.295€ 401.122€ 406.640€ 429.346€ 439.631€ 438.782▼ 0,2%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 174.931€ 202.914€ 322.413€ 339.484€ 415.131€ 439.631€ 438.782▼ 0,2%
Handelsvorderingen40---€ 24.081€ 39.009€ 49.125€ 45.712▼ 6,9%
Overige vorderingen41---€ 315.403€ 376.122€ 390.506€ 393.070▲ 0,7%
Liquide middelen54/58€ 89.988€ 49.381€ 78.709€ 67.156€ 14.215---
Passiva
Totaal passiva10/49€ 414.912€ 400.356€ 537.301€ 533.407€ 547.123€ 550.392€ 543.496▼ 1,3%
Eigen vermogen10/15€ 311.236€ 325.776€ 369.409€ 398.377€ 375.179€ 426.015€ 410.321▼ 3,7%
Inbreng10/11€ 30.000€ 30.000€ 30.000€ 30.000€ 30.000€ 30.000€ 30.000=
Reserves13€ 34.458€ 46.607€ 90.240€ 129.207€ 129.207€ 149.207€ 149.207=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 3.000€ 3.000€ 3.000€ 3.000=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 3.000€ 3.000€ 3.000€ 3.000=
Belastingvrije reserves132---€ 5.040€ 5.040€ 5.040€ 5.040=
Beschikbare reserves133---€ 121.167€ 121.167€ 141.167€ 141.167=
Overgedragen winst (verlies)14€ 246.778€ 249.169€ 249.169€ 239.169€ 215.971€ 246.807€ 231.113▼ 6,4%
Schulden17/49€ 103.675€ 74.580€ 167.892€ 135.030€ 171.944€ 124.377€ 133.175▲ 7,1%
Schulden op meer dan één jaar17€ 3.661-------
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 100.014€ 74.580€ 167.892€ 135.030€ 171.944€ 124.377€ 133.175▲ 7,1%
Financiële schulden43-----€ 7.301€ 8.309▲ 13,8%
Kredietinstellingen430/8-----€ 7.301€ 8.309▲ 13,8%
Handelsschulden44€ 81.786€ 49.745€ 148.522€ 111.134€ 166.499€ 70.780€ 120.173▲ 69,8%
Leveranciers440/4---€ 111.134€ 166.499€ 70.780€ 120.173▲ 69,8%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 23.897€ 5.445€ 46.295€ 4.693▼ 89,9%
Belastingen450/3---€ 23.897€ 5.445€ 46.295€ 4.693▼ 89,9%
Post2019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 36.561€ 14.540€ 43.633€ 38.968-€ 23.198€ 50.836-€ 15.694-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 14.639€ 17.310€ 12.516€ 12.986€ 12.914€ 8.344€ 6.047▼ 27,5%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 51.200€ 31.849€ 56.149€ 51.953-€ 10.284€ 59.180-€ 9.647-
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 15.378-€ 635-€ 3.574-€ 3.922-€ 1.328€ 0-
Verandering liquide middelen--€ 40.607€ 29.328-€ 11.553-€ 52.941---

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 22 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 25-07-2026 2026-00331449 NBB
31-12-2024 microschema 31-07-2025 2025-00351337 PDF
30-09-2023 microschema 17-05-2024 2024-00092859 PDF
30-09-2022 microschema 15-03-2023 2023-00040154 PDF
30-09-2021 microschema 29-03-2022 2022-09700271 PDF
30-09-2020 microschema 12-03-2021 2021-07500370 PDF
30-09-2019 microschema 26-05-2020 2020-13300080 PDF
30-09-2018 verkort schema 22-03-2019 2019-07700347 PDF
30-09-2017 verkort schema 05-03-2018 2018-06300525 PDF
30-09-2016 verkort schema 25-01-2017 2017-02100491 PDF

Toon alle 22 neerleggingen

Volgende stappen