ALIA 2: wat veranderde er
ALIA 2
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 869.415
daling van € 869.415 (-10,2%), van € 8,5 mln naar € 7,6 mln
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 918.971
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 508.213
stijging van € 508.213 (+19,2%), van € 2,6 mln naar € 3,2 mln
waarvan Overige vorderingen: +€ 473.488
- Liquide middelen -€ 263.755
daling van € 263.755 (-59,2%), van € 445.516 naar € 181.761
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 508.213) en Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen (-€ 349.933)
- Voorraden en bestellingen -€ 156.011
daling van € 156.011 (-7,0%), van € 2,2 mln naar € 2,1 mln
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 349.933
daling van € 349.933 (-45,0%), van € 777.243 naar € 427.310
- Voorzieningen -€ 160.850
daling van € 160.850 (-38,8%), van € 415.027 naar € 254.177
- Omzet -€ 1,7 mln
daling van € 1,7 mln (-2,3%), van € 77,2 mln naar € 75,4 mln
- Handelsgoederen en grondstoffen -€ 1,1 mln
daling van € 1,1 mln (-1,6%), van € 71,2 mln naar € 70,0 mln
waarvan Aankopen: -€ 914.365
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 13.886.547 | € 13.173.174 | -€ 713.373 | -5,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 8.518.334 | € 7.691.860 | -€ 826.474 | -9,7% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 10.251 | € 53.184 | +€ 42.933 | +419% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 8.484.819 | € 7.615.404 | -€ 869.415 | -10,2% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 2.473.002 | € 2.480.533 | +€ 7.531 | +0,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 6.011.818 | € 5.092.847 | -€ 918.971 | -15,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 0 | € 5.111 | +€ 5.111 | |
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | - | € 36.913 | +€ 36.913 | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 23.263 | € 23.271 | +€ 8 | 0,0% |
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | € 23.263 | € 23.271 | +€ 8 | 0,0% |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 | € 23.263 | € 23.271 | +€ 8 | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 5.368.214 | € 5.481.314 | +€ 113.101 | +2,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 2.244.382 | € 2.088.371 | -€ 156.011 | -7,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 2.244.382 | € 2.088.371 | -€ 156.011 | -7,0% |
| Grond- en hulpstoffen | 30/31 | € 1.832.279 | € 1.729.004 | -€ 103.275 | -5,6% |
| Gereed product | 33 | € 412.104 | € 359.367 | -€ 52.736 | -12,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.649.617 | € 3.157.830 | +€ 508.213 | +19,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 2.496.377 | € 2.531.103 | +€ 34.725 | +1,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 153.240 | € 626.727 | +€ 473.488 | +309% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 445.516 | € 181.761 | -€ 263.755 | -59,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 28.699 | € 53.353 | +€ 24.654 | +85,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 13.886.547 | € 13.173.174 | -€ 713.373 | -5,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 3.197.979 | € 3.189.785 | -€ 8.194 | -0,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.000.000 | € 2.000.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 9.344 | € 9.344 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 9.344 | € 9.344 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 971.436 | € 998.002 | +€ 26.566 | +2,7% |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 217.200 | € 182.440 | -€ 34.760 | -16,0% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 415.027 | € 254.177 | -€ 160.850 | -38,8% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 415.027 | € 254.177 | -€ 160.850 | -38,8% |
| Grote herstellings- en onderhoudswerken | 162 | € 295.027 | € 134.177 | -€ 160.850 | -54,5% |
| Milieuverplichtingen | 163 | € 120.000 | € 120.000 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 10.273.541 | € 9.729.211 | -€ 544.330 | -5,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 3.258.934 | € 3.121.365 | -€ 137.569 | -4,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 3.258.934 | € 3.121.365 | -€ 137.569 | -4,2% |
| Achtergestelde leningen | 170 | € 750.000 | € 750.000 | = | 0,0% |
| Kredietinstellingen | 173 | € 141.666 | € 0 | -€ 141.666 | -100% |
| Overige leningen | 174 | € 2.367.268 | € 2.371.365 | +€ 4.097 | +0,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 7.007.047 | € 6.600.360 | -€ 406.687 | -5,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 777.243 | € 427.310 | -€ 349.933 | -45,0% |
| Financiële schulden | 43 | € 300.000 | € 300.000 | = | 0,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 300.000 | € 300.000 | = | 0,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.646.177 | € 3.600.309 | -€ 45.868 | -1,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.646.177 | € 3.600.309 | -€ 45.868 | -1,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 283.627 | € 272.766 | -€ 10.861 | -3,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 31.207 | € 15.089 | -€ 16.118 | -51,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 252.420 | € 257.676 | +€ 5.256 | +2,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 2.000.000 | € 1.999.975 | -€ 25 | 0,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 7.560 | € 7.486 | -€ 74 | -1,0% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 78.090.864 | € 76.221.806 | -€ 1,9 mln | -2,4% |
| Omzet | 70 | € 77.183.857 | € 75.445.196 | -€ 1,7 mln | -2,3% |
| Voorraad goederen in bewerking en gereed product en bestellingen in uitvoering: toename (afname) | 71 | -€ 13.441 | -€ 52.736 | -€ 39.295 | -292% |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 920.449 | € 829.347 | -€ 91.102 | -9,9% |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 77.908.172 | € 76.141.870 | -€ 1,8 mln | -2,3% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 71.174.023 | € 70.036.671 | -€ 1,1 mln | -1,6% |
| Aankopen | 600/8 | € 70.847.761 | € 69.933.396 | -€ 914.365 | -1,3% |
| Voorraad: afname (toename) | 609 | € 326.262 | € 103.275 | -€ 222.987 | -68,3% |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 4.441.672 | € 3.958.648 | -€ 483.024 | -10,9% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 1.206.737 | € 1.309.807 | +€ 103.070 | +8,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 992.352 | € 993.080 | +€ 728 | +0,1% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | € 75.040 | -€ 160.850 | -€ 235.890 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 18.304 | € 4.514 | -€ 13.790 | -75,3% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 45 | - | -€ 45 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 182.692 | € 79.936 | -€ 102.756 | -56,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 113.347 | € 59.724 | -€ 53.623 | -47,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 113.347 | € 59.724 | -€ 53.623 | -47,3% |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | € 113.347 | € 59.724 | -€ 53.623 | -47,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 156.710 | € 112.510 | -€ 44.200 | -28,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 156.710 | € 112.510 | -€ 44.200 | -28,2% |
| Kosten van schulden | 650 | € 156.710 | € 112.510 | -€ 44.200 | -28,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 139.330 | € 27.151 | -€ 112.179 | -80,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 31.746 | € 585 | -€ 31.162 | -98,2% |
| Belastingen | 670/3 | € 31.746 | € 10.085 | -€ 21.662 | -68,2% |
| Regularisering van belastingen en terugneming van voorzieningen voor belastingen | 77 | - | € 9.500 | +€ 9.500 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 107.583 | € 26.566 | -€ 81.017 | -75,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 107.583 | € 26.566 | -€ 81.017 | -75,3% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.