MESCLADIS: wat veranderde er
MESCLADIS
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 44.597
stijging van € 44.597 (+18,4%), van € 241.957 naar € 286.554
waarvan Overige materiële vaste activa: +€ 72.330
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 20.070
stijging van € 20.070 (+150%), van € 13.422 naar € 33.491
waarvan Handelsvorderingen: +€ 19.534
- Voorraden en bestellingen -€ 6.804
daling van € 6.804 (-14,5%), van € 46.962 naar € 40.158
- Overige schulden +€ 22.264
nieuw in 2025: € 22.264
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 14.662
stijging van € 14.662 (+48,8%), van € 30.044 naar € 44.705
- Handelsschulden +€ 11.426
stijging van € 11.426 (+34,2%), van € 33.373 naar € 44.799
- Reserves +€ 10.915
stijging van € 10.915 (+13,0%), van € 83.795 naar € 94.710
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar -€ 4.994
daling van € 4.994 (-59,8%), van € 8.357 naar € 3.363
- Personeelskosten +€ 21.913
stijging van € 21.913 (+62,8%), van € 34.882 naar € 56.796
- Afschrijvingen +€ 11.285
stijging van € 11.285 (+26,6%), van € 42.478 naar € 53.763
- Bruto bedrijfsmarge +€ 10.404
stijging van € 10.404 (+6,5%), van € 159.628 naar € 170.032
- Belastingen -€ 9.261
daling van € 9.261 (-42,9%), van € 21.606 naar € 12.345
- Andere bedrijfskosten -€ 4.906
daling van € 4.906 (-43,7%), van € 11.215 naar € 6.309
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 371.884 | € 427.743 | +€ 55.860 | +15,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 246.401 | € 289.693 | +€ 43.292 | +17,6% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 4.443 | € 3.138 | -€ 1.305 | -29,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 241.957 | € 286.554 | +€ 44.597 | +18,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 105.031 | € 82.993 | -€ 22.038 | -21,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 19.672 | € 14.229 | -€ 5.443 | -27,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 5.710 | € 5.458 | -€ 252 | -4,4% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 111.544 | € 183.874 | +€ 72.330 | +64,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 125.483 | € 138.051 | +€ 12.567 | +10,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 46.962 | € 40.158 | -€ 6.804 | -14,5% |
| Voorraden | 30/36 | € 46.962 | € 40.158 | -€ 6.804 | -14,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 13.422 | € 33.491 | +€ 20.070 | +150% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 8.184 | € 27.719 | +€ 19.534 | +239% |
| Overige vorderingen | 41 | € 5.237 | € 5.773 | +€ 535 | +10,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 63.321 | € 63.366 | +€ 46 | +0,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.778 | € 1.035 | -€ 743 | -41,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 371.884 | € 427.743 | +€ 55.860 | +15,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 83.795 | € 94.710 | +€ 10.915 | +13,0% |
| Reserves | 13 | € 83.795 | € 94.710 | +€ 10.915 | +13,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 83.795 | € 94.710 | +€ 10.915 | +13,0% |
| Schulden | 17/49 | € 288.088 | € 333.033 | +€ 44.944 | +15,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 198.481 | € 202.850 | +€ 4.369 | +2,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 198.481 | € 202.850 | +€ 4.369 | +2,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 89.607 | € 130.183 | +€ 40.576 | +45,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 30.044 | € 44.705 | +€ 14.662 | +48,8% |
| Financiële schulden | 43 | € 8.357 | € 3.363 | -€ 4.994 | -59,8% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 8.357 | € 3.363 | -€ 4.994 | -59,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 33.373 | € 44.799 | +€ 11.426 | +34,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 33.373 | € 44.799 | +€ 11.426 | +34,2% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 2.886 | - | -€ 2.886 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 14.947 | € 15.051 | +€ 105 | +0,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 13.030 | € 9.139 | -€ 3.891 | -29,9% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.917 | € 5.912 | +€ 3.995 | +208% |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 22.264 | +€ 22.264 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 34.882 | € 56.796 | +€ 21.913 | +62,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 42.478 | € 53.763 | +€ 11.285 | +26,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 11.215 | € 6.309 | -€ 4.906 | -43,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 159.628 | € 170.032 | +€ 10.404 | +6,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 71.052 | € 53.164 | -€ 17.888 | -25,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 551 | € 1.778 | +€ 1.227 | +223% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 551 | € 1.778 | +€ 1.227 | +223% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 8.082 | € 9.418 | +€ 1.336 | +16,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 8.082 | € 9.418 | +€ 1.336 | +16,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 63.521 | € 45.524 | -€ 17.998 | -28,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 21.606 | € 12.345 | -€ 9.261 | -42,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 41.916 | € 33.179 | -€ 8.737 | -20,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 41.916 | € 33.179 | -€ 8.737 | -20,8% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.