MEDIATOPPER: wat veranderde er
MEDIATOPPER
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 204.973
stijging van € 204.973 (+71,1%), van € 288.431 naar € 493.404
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 537.239) en Investeringen in vaste activa (netto) (+€ 82.563)
- Materiële vaste activa -€ 131.086
daling van € 131.086 (-12,4%), van € 1,1 mln naar € 925.794
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 130.849
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 47.468
daling van € 47.468 (-4,4%), van € 1,1 mln naar € 1,0 mln
waarvan Overige vorderingen: -€ 37.188
- Reserves +€ 537.239
stijging van € 537.239 (+51,2%), van € 1,0 mln naar € 1,6 mln
- Overige schulden -€ 313.201
daling van € 313.201 (-100%), van € 313.201 naar € 0
- Handelsschulden -€ 213.691
daling van € 213.691 (-23,2%), van € 919.341 naar € 705.650
- Bruto bedrijfsmarge +€ 388.147
stijging van € 388.147 (+59,9%), van € 648.516 naar € 1,0 mln
- Belastingen +€ 156.064
stijging van € 156.064 (+467%), van € 33.424 naar € 189.489
- Financiële kosten -€ 25.455
daling van € 25.455 (-92,4%), van € 27.540 naar € 2.085
- Personeelskosten -€ 25.083
daling van € 25.083 (-10,0%), van € 249.608 naar € 224.525
- Waardeverminderingen +€ 20.047
stijging van € 20.047, van -€ 6.120 naar € 13.927
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.456.518 | € 2.474.563 | +€ 18.045 | +0,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.056.880 | € 925.794 | -€ 131.086 | -12,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 0 | - | = | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.056.880 | € 925.794 | -€ 131.086 | -12,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.008.893 | € 878.044 | -€ 130.849 | -13,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 4.419 | € 7.392 | +€ 2.972 | +67,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 43.568 | € 40.358 | -€ 3.210 | -7,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.399.638 | € 1.548.769 | +€ 149.131 | +10,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 2.840 | € 2.600 | -€ 240 | -8,5% |
| Voorraden | 30/36 | € 2.840 | € 2.600 | -€ 240 | -8,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.088.240 | € 1.040.772 | -€ 47.468 | -4,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.046.986 | € 1.036.707 | -€ 10.280 | -1,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 41.254 | € 4.066 | -€ 37.188 | -90,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 288.431 | € 493.404 | +€ 204.973 | +71,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 20.127 | € 11.993 | -€ 8.134 | -40,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.456.518 | € 2.474.563 | +€ 18.045 | +0,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.067.800 | € 1.605.039 | +€ 537.239 | +50,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.049.200 | € 1.586.439 | +€ 537.239 | +51,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.049.200 | € 1.586.439 | +€ 537.239 | +51,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 1.388.718 | € 869.524 | -€ 519.195 | -37,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 85.436 | € 77.279 | -€ 8.157 | -9,5% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 85.436 | € 77.279 | -€ 8.157 | -9,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.303.282 | € 792.245 | -€ 511.037 | -39,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 8.075 | € 8.157 | +€ 83 | +1,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 919.341 | € 705.650 | -€ 213.691 | -23,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 919.341 | € 705.650 | -€ 213.691 | -23,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 62.665 | € 78.437 | +€ 15.772 | +25,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 30.123 | € 51.240 | +€ 21.117 | +70,1% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 32.542 | € 27.197 | -€ 5.345 | -16,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 313.201 | € 0 | -€ 313.201 | -100% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 96.013 | € 197.182 | +€ 101.169 | +105% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 249.608 | € 224.525 | -€ 25.083 | -10,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 65.027 | € 48.523 | -€ 16.504 | -25,4% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | -€ 6.120 | € 13.927 | +€ 20.047 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 29.448 | € 20.866 | -€ 8.582 | -29,1% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 39.275 | € 773 | -€ 38.502 | -98,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 648.516 | € 1.036.662 | +€ 388.147 | +59,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 271.277 | € 728.048 | +€ 456.771 | +168% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 619 | € 765 | +€ 146 | +23,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 619 | € 765 | +€ 146 | +23,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 27.540 | € 2.085 | -€ 25.455 | -92,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 27.540 | € 2.085 | -€ 25.455 | -92,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 244.355 | € 726.728 | +€ 482.373 | +197% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 33.424 | € 189.489 | +€ 156.064 | +467% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 210.931 | € 537.239 | +€ 326.308 | +155% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 210.931 | € 537.239 | +€ 326.308 | +155% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 juli 2024 en 31 juli 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 7 november 2026 via checked.be.