MEUSOC: wat veranderde er
MEUSOC
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 13.668
daling van € 13.668 (-27,9%), van € 49.023 naar € 35.355
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 20.714) en Voorzieningen (-€ 2.459)
- Materiële vaste activa -€ 8.525
daling van € 8.525 (-2,8%), van € 304.601 naar € 296.076
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 9.397
- Overgedragen winst (verlies) -€ 15.993
daling van € 15.993 (-226%), van -€ 7.084 naar -€ 23.077
- Reserves -€ 4.721
daling van € 4.721 (-3,0%), van € 155.224 naar € 150.503
waarvan Belastingvrije reserves: -€ 4.721
- Bruto bedrijfsmarge +€ 2.066
stijging van € 2.066 (+27,8%), van € 7.429 naar € 9.495
- Financiële opbrengsten +€ 1.942
stijging van € 1.942 (+575%), van € 338 naar € 2.280
- Financiële kosten +€ 998
stijging van € 998 (+32,5%), van € 3.067 naar € 4.065
- Afschrijvingen +€ 241
stijging van € 241 (+2,6%), van € 9.365 naar € 9.606
- Andere bedrijfskosten -€ 112
daling van € 112 (-3,0%), van € 3.710 naar € 3.597
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 455.050 | € 432.677 | -€ 22.373 | -4,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 304.601 | € 296.076 | -€ 8.525 | -2,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 304.601 | € 296.076 | -€ 8.525 | -2,8% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 304.601 | € 295.204 | -€ 9.397 | -3,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 872 | +€ 872 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 150.449 | € 136.601 | -€ 13.848 | -9,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 860 | € 1.508 | +€ 648 | +75,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 860 | € 1.035 | +€ 175 | +20,3% |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 473 | +€ 473 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 100.000 | € 99.010 | -€ 990 | -1,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 49.023 | € 35.355 | -€ 13.668 | -27,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 566 | € 728 | +€ 162 | +28,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 455.050 | € 432.677 | -€ 22.373 | -4,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 286.740 | € 266.026 | -€ 20.714 | -7,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 138.600 | € 138.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 155.224 | € 150.503 | -€ 4.721 | -3,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 2.861 | € 2.861 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 2.861 | € 2.861 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 109.414 | € 104.693 | -€ 4.721 | -4,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 42.949 | € 42.949 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 7.084 | -€ 23.077 | -€ 15.993 | -226% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 56.552 | € 54.093 | -€ 2.459 | -4,3% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 56.552 | € 54.093 | -€ 2.459 | -4,3% |
| Overige risico's en kosten | 164/5 | € 56.552 | € 54.093 | -€ 2.459 | -4,3% |
| Schulden | 17/49 | € 111.758 | € 112.558 | +€ 800 | +0,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.411 | € 1.411 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 178/9 | € 1.411 | € 1.411 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 108.259 | € 108.989 | +€ 730 | +0,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.494 | € 530 | -€ 964 | -64,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.494 | € 530 | -€ 964 | -64,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 306 | - | -€ 306 | |
| Belastingen | 450/3 | € 306 | - | -€ 306 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 106.459 | € 108.459 | +€ 2.000 | +1,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 2.088 | € 2.158 | +€ 70 | +3,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 9.365 | € 9.606 | +€ 241 | +2,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.710 | € 3.597 | -€ 112 | -3,0% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 17.469 | +€ 17.469 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 7.429 | € 9.495 | +€ 2.066 | +27,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 5.645 | -€ 21.178 | -€ 15.532 | -275% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 338 | € 2.280 | +€ 1.942 | +575% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 338 | € 2.280 | +€ 1.942 | +575% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.067 | € 4.065 | +€ 998 | +32,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.067 | € 4.065 | +€ 998 | +32,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 8.374 | -€ 22.962 | -€ 14.588 | -174% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 2.459 | € 2.459 | = | 0,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 206 | € 211 | +€ 5 | +2,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 6.121 | -€ 20.714 | -€ 14.593 | -238% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 4.721 | € 4.721 | = | 0,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 1.400 | -€ 15.993 | -€ 14.593 | -1.042% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.