CARISA: wat veranderde er
CARISA
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 840.134
stijging van € 840.134 (+8.201%), van € 10.244 naar € 850.378
- Financiële vaste activa -€ 179.636
daling van € 179.636 (-100%), van € 179.636 naar € 0
- Materiële vaste activa -€ 125.217
daling van € 125.217 (-34,7%), van € 360.957 naar € 235.740
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 11.500
nieuw in 2025: € 11.500
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 253.578
nieuw in 2025: € 253.578
- Schulden op meer dan één jaar +€ 182.404
stijging van € 182.404 (+61,3%), van € 297.672 naar € 480.076
- Handelsschulden +€ 60.716
stijging van € 60.716 (+8.260%), van € 735 naar € 61.451
- Reserves +€ 60.150
stijging van € 60.150 (+31,8%), van € 189.101 naar € 249.251
waarvan Belastingvrije reserves: +€ 60.150
- Overgedragen winst (verlies) -€ 29.237
daling van € 29.237, van € 0 naar -€ 29.237
- Bruto bedrijfsmarge +€ 77.919
stijging van € 77.919 (+511%), van € 15.238 naar € 93.157
- Financiële kosten +€ 18.750
stijging van € 18.750 (+190%), van € 9.895 naar € 28.645
- Financiële opbrengsten -€ 2.063
daling van € 2.063 (-100,0%), van € 2.063 naar € 0
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 557.880 | € 1.098.929 | +€ 541.048 | +97,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 540.594 | € 235.740 | -€ 304.853 | -56,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 360.957 | € 235.740 | -€ 125.217 | -34,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 360.957 | € 235.740 | -€ 125.217 | -34,7% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 179.636 | € 0 | -€ 179.636 | -100% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 17.287 | € 863.188 | +€ 845.902 | +4.893% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 10.244 | € 850.378 | +€ 840.134 | +8.201% |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | € 10.244 | € 850.378 | +€ 840.134 | +8.201% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | - | € 11.500 | +€ 11.500 | |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 11.500 | +€ 11.500 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 0 | - | = | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 4.780 | € 1.103 | -€ 3.677 | -76,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.263 | € 207 | -€ 2.056 | -90,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 557.880 | € 1.098.929 | +€ 541.048 | +97,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 207.693 | € 238.606 | +€ 30.913 | +14,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.592 | € 18.592 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 189.101 | € 249.251 | +€ 60.150 | +31,8% |
| Belastingvrije reserves | 132 | - | € 60.150 | +€ 60.150 | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 189.101 | € 189.101 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | -€ 29.237 | -€ 29.237 | |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | - | € 20.050 | +€ 20.050 | |
| Uitgestelde belastingen | 168 | - | € 20.050 | +€ 20.050 | |
| Schulden | 17/49 | € 350.187 | € 840.272 | +€ 490.085 | +140% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 297.672 | € 480.076 | +€ 182.404 | +61,3% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 297.672 | € 480.076 | +€ 182.404 | +61,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 50.942 | € 358.488 | +€ 307.545 | +604% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 25.306 | € 15.673 | -€ 9.633 | -38,1% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 253.578 | +€ 253.578 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 253.578 | +€ 253.578 | |
| Handelsschulden | 44 | € 735 | € 61.451 | +€ 60.716 | +8.260% |
| Leveranciers | 440/4 | € 735 | € 61.451 | +€ 60.716 | +8.260% |
| Overige schulden | 47/48 | € 24.901 | € 27.786 | +€ 2.885 | +11,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.573 | € 1.709 | +€ 136 | +8,6% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 80.750 | +€ 80.750 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 10.967 | € 10.967 | -€ 0 | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.657 | € 2.582 | -€ 75 | -2,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 15.238 | € 93.157 | +€ 77.919 | +511% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 1.614 | € 79.608 | +€ 77.994 | +4.833% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.063 | € 0 | -€ 2.063 | -100,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.063 | € 0 | -€ 2.063 | -100,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 9.895 | € 28.645 | +€ 18.750 | +190% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 9.895 | € 28.645 | +€ 18.750 | +190% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 6.217 | € 50.963 | +€ 57.181 | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | - | € 137 | +€ 137 | |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | - | € 20.188 | +€ 20.188 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 21 | € 0 | -€ 21 | -100% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 6.239 | € 30.913 | +€ 37.152 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | - | € 412 | +€ 412 | |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | - | € 60.563 | +€ 60.563 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 6.239 | -€ 29.237 | -€ 22.999 | -369% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 8 november 2026 via checked.be.