Ga naar inhoud

ELECTRONS LIBRES CORP

Actief
BVopgericht 20224 jaar actiefRue du Halage 13, 1460 Ittre, BelgiëOp dit adres zijn 13 actieve ondernemingen ingeschrevenKBO/BCE: BE 0784.677.936
Samenvatting

De berekende faillissementskans van ELECTRONS LIBRES CORP over 12 maanden bedraagt 1,6% (gemiddeld). De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 58.850 en een nettoresultaat van € 2.225. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 87% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 33% van 34.072 sectorgenoten (NACE 43, boekjaar 2025). De onderneming is actief sinds 2022 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen.

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Omzet
Niet opgenomen in deze neerlegging
EBIT-marge
Niet opgenomen in deze neerlegging
Nettoresultaat
€ 2.225▼ 95,2%
2024 · € 46.050
Werkkapitaal
-€ 90.578▼ 21,1%
2024 · -€ 74.800
Verloop door de jaren

2022 tot 2025, 4 boekjaren

Het bedrijfsresultaat daalt in 2025; 2025 ligt 85% onder 2024.

Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Bedrijfsresultaat€ 8.509 2025 Nettoresultaat€ 2.225 2025

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Sector: de middelste helft van NACE 43, Gespecialiseerde bouw: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA), Personeel (VTE).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2022202320242025
Bedrijfsresultaat-€ 5.249--€ 1.189▲ 77,3%€ 57.766€ 8.509▼ 85,3%
Nettoresultaat-€ 2.448onder de middelste helft van de sector--€ 1.236onder de middelste helft van de sector▲ 49,5%€ 46.050binnen de middelste helft van de sector€ 2.225binnen de middelste helft van de sector▼ 95,2%
Eigen vermogen€ 1.552onder de middelste helft van de sector-€ 316onder de middelste helft van de sector▼ 79,6%€ 46.366onder de middelste helft van de sector▲ 14.573%€ 58.850binnen de middelste helft van de sector▲ 26,9%
Totaal activa€ 2.762onder de middelste helft van de sector-€ 316onder de middelste helft van de sector▼ 88,6%€ 203.156onder de middelste helft van de sector▲ 64.190%€ 187.427binnen de middelste helft van de sector▼ 7,7%
Schulden€ 1.210-€ 156.791€ 128.577▼ 18,0%
Werkkapitaal€ 1.552onder de middelste helft van de sector--€ 74.800onder de middelste helft van de sector-€ 90.578onder de middelste helft van de sector▼ 21,1%
Solvabiliteit22,8%binnen de middelste helft van de sector31,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 8,6pp
Liquiditeit0,52onder de middelste helft van de sector0,15onder de middelste helft van de sector▼ 0,37
Rendabiliteit (ROA)22,7%boven de middelste helft van de sector1,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 21,5pp
Personeel (VTE)1,4onder de middelste helft van de sector3▲ 114%
boven binnen onder de middelste helft van NACE 43, Gespecialiseerde bouw: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 187.427
Vaste activa € 171.305 ▲ 41,4%
Vlottende activa € 16.122 ▼ 80,3%
Passiva € 187.427
Eigen vermogen € 58.850 ▲ 26,9%
Schulden € 128.577 ▼ 18,0%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 77,2% naar 68,6%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 52.236▼
2024 · € 78.682
Cashflow
€ 45.953▼
2024 · € 66.966
Schuldgraad
2,18▼
2024 · 3,38
ROE
3,8%▼
2024 · 99,3%
Rentedekking
26,97▼
2024 · meer dan 100
Schulden ≤ 1 jaar
€ 106.699▼
2024 · € 156.791
Schulden > 1 jaar
€ 21.877
Belastingen
€ 4.348▼
2024 · € 11.500
Personeelskosten
€ 115.274▲
2024 · € 31.347
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt: zoals bij schulden of de schuldgraad.

Lotgenoten

Historische waarneming

Van de 2.546 ondernemingen die er in juli 2024 uitzagen zoals deze nu, ging 2,3% binnen 24 maanden failliet en bestaat 94,4% nog.

  • Micro
  • 2 tot 5 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst onder 5% van de balans
2,3% ging failliet
3,2% stopte op een andere manier
94,4% bestaat nog

Van nog 0,1% weten we dat ze stopten, maar niet of dat binnen die 24 maanden was.

Voor deze onderneming zelf berekent Checked een faillissementskans van 1,6% op twaalf maanden; de groep spreekt dat niet tegen.

Hoe betrouwbaar is deze regel?

Getest op het jaar ervoor, zonder dat jaar zelf te gebruiken: de groepen van juli 2023 gaven elk van de 497.470 ondernemingen van juli 2024 het faillissementscijfer van haar groep. Verwacht: 1,6%; werkelijk failliet binnen 24 maanden: 1,7%.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van laag naar hoog verwacht cijfer.
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 1,0%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

De regel rangschikt goed: een onderneming die failliet ging, kreeg in 74,5% van de vergelijkingen een hoger cijfer dan een die bleef bestaan. Het niveau volgt de conjunctuur: in een jaar met meer faillissementen ligt het werkelijke cijfer hoger dan dat van het jaar ervoor.

Een waarneming over 2.546 vergelijkbare ondernemingen, geen voorspelling voor deze onderneming. De sector telt niet mee: van ondernemingen die stopten bewaart het register de sector niet, dus zou hij de uitkomst mooier maken dan ze was.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 45 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 203.156€ 187.427▼
Vaste activa21/28€ 121.166€ 171.305▲
Immateriële vaste activa21€ 17.000€ 13.000▼
Materiële vaste activa22/27€ 103.220€ 156.521▲
Installaties, machines en uitrusting23€ 103.220€ 80.521▼
Meubilair en rollend materieel24-€ 76.000
Financiële vaste activa28€ 946€ 1.784▲
Vlottende activa29/58€ 81.990€ 16.122▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 35.632€ 12.695▼
Handelsvorderingen40€ 35.632€ 9.195▼
Overige vorderingen41-€ 3.500
Liquide middelen54/58€ 46.359€ 2.998▼
Overlopende rekeningen490/1-€ 428
Passiva
Totaal passiva10/49€ 203.156€ 187.427▼
Eigen vermogen10/15€ 46.366€ 58.850▲
Inbreng10/11€ 4.000€ 16.000▲
Overgedragen winst (verlies)14€ 42.366€ 42.850▲
Schulden17/49€ 156.791€ 128.577▼
Schulden op meer dan één jaar17-€ 21.877
Financiële schulden170/4-€ 21.877
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 156.791€ 106.699▼
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42-€ 7.436
Handelsschulden44€ 17.498€ 14.983▼
Leveranciers440/4€ 13.781€ 14.983▲
Te betalen wissels441€ 3.717-
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 38.000€ 48.749▲
Belastingen450/3€ 22.651€ 20.076▼
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 15.349€ 28.673▲
Overige schulden47/48€ 101.292€ 35.531▼
Resultaat Code20242025
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 31.347€ 115.274▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 20.916€ 43.728▲
Andere bedrijfskosten640/8-€ 993
Bruto bedrijfsmarge9900€ 110.029€ 168.503▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 57.766€ 8.509▼
Financiële opbrengsten75/76B-€ 2
Recurrente financiële opbrengsten75-€ 2
Financiële kosten65/66B€ 216€ 1.937▲
Recurrente financiële kosten65€ 216€ 1.937▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 57.550€ 6.573▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 11.500€ 4.348▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 46.050€ 2.225▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 46.050€ 2.225▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 42.366€ 42.850▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 3.684€ 40.625▲
Sociale balans
Gemiddeld personeelsbestand (VTE)90871,4-

De toelichting bij deze jaarrekening (12 rubrieken: staten van activa en schulden, uitsplitsingen van kosten, rechten en verplichtingen) staat niet in dit overzicht.

Post2022202320242025Verschil
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62--€ 31.347€ 115.274▲ 268%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630--€ 20.916€ 43.728▲ 109%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 993-
Bruto bedrijfsmarge9900-€ 5.249-€ 1.189€ 110.029€ 168.503▲ 53,1%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 5.249-€ 1.189€ 57.766€ 8.509▼ 85,3%
Financiële opbrengsten75/76B€ 2.829--€ 2-
Recurrente financiële opbrengsten75€ 2.829--€ 2-
Niet-recurrente financiële opbrengsten76B€ 2.829----
Financiële kosten65/66B€ 28€ 47€ 216€ 1.937▲ 796%
Recurrente financiële kosten65€ 28€ 47€ 216€ 1.937▲ 796%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 2.448-€ 1.236€ 57.550€ 6.573▼ 88,6%
Belastingen op het resultaat67/77--€ 11.500€ 4.348▼ 62,2%
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 2.448-€ 1.236€ 46.050€ 2.225▼ 95,2%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 2.448-€ 1.236€ 46.050€ 2.225▼ 95,2%
Post2022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 2.762€ 316€ 203.156€ 187.427▼ 7,7%
Vaste activa21/28--€ 121.166€ 171.305▲ 41,4%
Immateriële vaste activa21--€ 17.000€ 13.000▼ 23,5%
Materiële vaste activa22/27--€ 103.220€ 156.521▲ 51,6%
Installaties, machines en uitrusting23--€ 103.220€ 80.521▼ 22,0%
Meubilair en rollend materieel24---€ 76.000-
Financiële vaste activa28--€ 946€ 1.784▲ 88,5%
Vlottende activa29/58€ 2.762€ 316€ 81.990€ 16.122▼ 80,3%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41--€ 35.632€ 12.695▼ 64,4%
Handelsvorderingen40--€ 35.632€ 9.195▼ 74,2%
Overige vorderingen41---€ 3.500-
Geldbeleggingen50/53€ 2.762----
Liquide middelen54/58-€ 316€ 46.359€ 2.998▼ 93,5%
Overlopende rekeningen490/1---€ 428-
Passiva
Totaal passiva10/49€ 2.762€ 316€ 203.156€ 187.427▼ 7,7%
Eigen vermogen10/15€ 1.552€ 316€ 46.366€ 58.850▲ 26,9%
Inbreng10/11€ 4.000€ 4.000€ 4.000€ 16.000▲ 300%
Overgedragen winst (verlies)14-€ 2.448-€ 3.684€ 42.366€ 42.850▲ 1,1%
Schulden17/49€ 1.210-€ 156.791€ 128.577▼ 18,0%
Schulden op meer dan één jaar17---€ 21.877-
Financiële schulden170/4---€ 21.877-
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 1.210-€ 156.791€ 106.699▼ 31,9%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 7.436-
Handelsschulden44€ 1.210-€ 17.498€ 14.983▼ 14,4%
Leveranciers440/4€ 1.210-€ 13.781€ 14.983▲ 8,7%
Te betalen wissels441--€ 3.717--
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45--€ 38.000€ 48.749▲ 28,3%
Belastingen450/3--€ 22.651€ 20.076▼ 11,4%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9--€ 15.349€ 28.673▲ 86,8%
Overige schulden47/48--€ 101.292€ 35.531▼ 64,9%
Post2022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 2.448-€ 1.236€ 46.050€ 2.225▼ 95,2%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630--€ 20.916€ 43.728▲ 109%
Kasstroom uit de werking (benadering)-€ 2.448-€ 1.236€ 66.966€ 45.953▼ 31,4%
Investeringen in vaste activa (benadering)----€ 93.867-
Verandering liquide middelen--€ 46.043-€ 43.360-

Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Neerleggingen bij de Nationale Bank (4)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie
31-12-2025 microschema 16-07-2026 2026-00310334
31-12-2024 volledig schema 14-08-2025 2025-00375210
31-12-2023 microschema 29-08-2024 2024-00412577
31-12-2022 microschema 28-09-2023 2023-00457498

Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang

Van de 22.599 actieve ondernemingen met hoofdactiviteit algemene elektrotechnische installatiewerken (NACE 43211) zijn de cijfers van 10.443 gekend. 8.778 liggen binnen een factor 10 van dit eigen vermogen. Deze 5 liggen er het dichtst bij. Hele sector bekijken

Overheidsopdrachten: Geen gegunde Europese overheidsopdrachten gevonden sinds oktober 2016. Opdrachten onder de Europese drempels staan niet in TED.