Ga naar inhoud

Vendis Capital IV

Actief
BVopgericht 20242 jaar actiefJan Mommaertslaan 22, 1831 Machelen (Brab.), BelgiëOp dit adres zijn 37 actieve ondernemingen ingeschrevenKBO/BCE: BE 1007.783.874
Samenvatting

Vendis Capital IV is actief sinds 2024 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 195,6 mln en een nettoresultaat van -€ 17,4 mln. De solvabiliteit is beter dan 95% van 10.603 sectorgenoten (NACE 70, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Activiteiten van adviesbureaus op het gebied van bedrijfsvoering en overig managementadvies
NACE 70200
6de grootste bedrijf op eigen vermogen in Machelen, sector Vrije en technische beroepen1 vestiging
Schaal
€ 195,9 mlnbalanstotaal 2025
Eigen vermogen
€ 195,6 mln
Verlies
-€ 17,4 mln
Omzet niet gepubliceerd (verkort schema)
Gezondheid
93 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,1%
Structuur
Moeder
Vendis Capital Investment Pool IV A · 82,54%
Deelnemingen
8
Jaarrekening 65 dagen vroeg2 van 4 akten gelezen
Waarom 93verhoogt risicoLiquiditeit 8,85, liquide middelen € 2,0 mlnVerlies € 17,4 mln (boekjaar 2025)verlaagt risicoSector Hoofdkantoor- en bedrijfsadvies (NACE 70)Omvang: balanstotaal € 195,9 mlnToon onderbouwing

Checked score

Score 2025
93 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel beter dan 51% van de sectorgenoten (NACE 70, groot)
Financiële sterkte
Gemiddeld
Solvabiliteit 100
eigen vermogen 99,9% van het balanstotaal
Liquiditeit 51
kortlopende schulden 0,1% · geldmiddelen 1,0%
Rentabiliteit 15
rendement op activa -8,9%
Faillissementskans, 12 maanden
0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,1% (203 ondernemingen, NACE 70, groot)
Verloop 24 maanden 04-2025: 0,4% 05-2025: 0,4%● gelijk t.o.v. 04-2025 06-2025: 0,4%● gelijk t.o.v. 05-2025 07-2025: 0,4%● gelijk t.o.v. 06-2025 08-2025: 0,4%● gelijk t.o.v. 07-2025 09-2025: 0,4%● gelijk t.o.v. 08-2025 10-2025: 0,4%● gelijk t.o.v. 09-2025 11-2025: 0,5%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 10-2025 12-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 12-2025 02-2026: 0,6%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,6%● gelijk t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,6%● gelijk t.o.v. 03-2026hoogste waarde 05-2026: 0,6%● gelijk t.o.v. 04-2026hoogste waarde 06-2026: 0,6%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,1%▼ -0,5 procentpunt t.o.v. 06-2026laagste waarde 08-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 07-2026laagste waarde 09-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 08-2026laagste waarde 10-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 09-2026laagste waarde
Krediet tot € 18.150.000 op 30 dagen alleen met strakkere voorwaarden: jonge onderneming (minder dan 3 jaar) zonder trackrecord
Liquiditeit ruim (liquiditeitsratio 8,85, boven de gangbare 1,5; kortlopende schulden: 0,1% en geldmiddelen: 1% van het balanstotaal), en 0,1% van het actief is met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 70, groot): beter dan 75% op solvabiliteit, 73% op liquiditeit en 6% op rentabiliteit.

De faillissementskans werd berekend op 14-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Sector Hoofdkantoor- en bedrijfsadvies (NACE 70)
KBO
verhoogt risico · Liquiditeit 8,85, liquide middelen € 2,0 mln
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 195,9 mln
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Verlies € 17,4 mln (boekjaar 2025)
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Jonge onderneming
Opgericht in 2024, 2 jaar geleden. Jonge ondernemingen gaan vaker failliet dan gevestigde; het risico is het hoogst tussen 2 en 8 jaar na de oprichting.
KBO · oprichtingsdatum
Leeftijd tegenover de risicozone
hoogste faalrisico 2 tot 8 jaar 2 jaar 0 10 jaar
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest tegen 31-07-2026 zijn neergelegd en werd neergelegd op 27-05-2026, 65 dagen voor de termijn.
NBB · 1 neerlegging
Afwijking tegenover de termijn
2025
65 dagen vroeg
← vóór de termijn na de termijn →
Nagekeken zonder bevinding (1)
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken sinds de oprichting in 2024.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Vaste vertegenwoordigers: Ömer Turna, Leen Defoer…Staatsblad-akte
  2. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · verkort schema
  3. StatutenwijzigingKapitaalverhoging · Kapitaal · Volmacht

Opvallend

  • Let op: Bij de zwakste 5% op nettoresultaatsectormediaan € 38.067 · 10.603 bedrijven -€ 17,4 mln Bekijk
  • In handen van Vendis Capital Investment Pool…de onderneming zelf is moeder van 5 vennootschappen 82,54% Bekijk
  • Balanstotaal 2025eerste neergelegde boekjaar € 195,9 mln Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Balanstotaal
€ 195,9 mln
Verlies
-€ 17,4 mln
Solvabiliteit
99,9%
Naar Financieel

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
BV
Activiteit
Activiteiten van adviesbureaus op het gebied van bedrijfsvoering…NACE 70200
Opgericht
29-03-2024
Boekjaar eindigt
31-12
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Statuten

Gelezen bepalingen
1

Zie de bepalingen in de akten

Naar Statuten

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.