Ga naar inhoud

V.P.S. INTERNATIONAL

Actief
NVopgericht 198838 jaar actiefKorte Ridderstraat 15, 1785 Merchtem, BelgiëKBO/BCE: BE 0434.827.046
Samenvatting

V.P.S. INTERNATIONAL is actief sinds 1988, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had V.P.S. INTERNATIONAL een eigen vermogen van € 2,4 mln en een nettoresultaat van € 82.825, waarvan € 97.697 niet-recurrente opbrengsten. Het eigen vermogen is stabiel sinds 2018 (±0,2% per jaar). De solvabiliteit is hoger dan bij 95% van de 9.845 ondernemingen in de sector groothandel (NACE 46, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is minder dan 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 15-07-1988 Normale toestand
Activiteit
Groothandel in sport- en kampeerartikelen, met uitzondering van fietsen NACE 46496en 1 andere
Paritaire comités
201 Paritair Comité voor de zelfstandige kleinhandel
100 Aanvullend Paritair Comité voor de werklieden · jaarrekening 2025
Vestigingseenheden
2.102.711.659 1785 Merchtem, sinds 03-08-1988
2.102.711.758 1785 Merchtem, sinds 04-08-1988
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar sinds 09-11-2024

Bestuur en eigendom

Bestuur
  • VPGS International bvGedelegeerd bestuurder · vaste vertegenwoordiger Vanpraet Georges
  • Vanpraet FrankBestuurder

Financiële situatie

96 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
< 0,1%
Jaarrekening 2025
Brutomarge
€ 229.428
▲ 123%
Omzet
≈ € 940.000
geschat
Winst
€ 82.825
Eigen vermogen
€ 2,4 mln
▲ 2,0%
Balanstotaal
€ 2,5 mln
▲ 4,2%
Werknemers op 31-12-2025
3
▲ 50,0%
Neergelegd op 23-06-2026, 38 dagen voor de termijn
Opbouw van de scoreverlaagt risicoOpgericht in 1988Omvang: balanstotaal € 2,5 mlnLiquiditeit 12,43, liquide middelen € 454.378Eigen vermogen € 2,4 mln (94,3% van het balanstotaal)Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
96 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel sterker dan 65% van de kleine bedrijven in de sector groothandel (NACE 46)
Financiële sterkte · streepje: 2024
Sterk
Solvabiliteit 100=
eigen vermogen 94,3% van het balanstotaal
Liquiditeit 72-3
kortlopende schulden 5,7% · geldmiddelen 17,9%
Rentabiliteit 55+41
rendement op activa 3,3%
Faillissementskans binnen 12 maanden
< 0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Minder dan 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,2% (4.372 ondernemingen, NACE 46, klein)
Verloop over 24 maanden 12-2024: < 0,1% 01-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 05-2025 07-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 06-2025 08-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 07-2025 09-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 08-2025 10-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 09-2025 11-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 10-2025 12-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 12-2025 02-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 02-2026 04-2026: 0,1%▲ +0,1 procentpunt tegenover 03-2026 05-2026: 0,1%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 0,1%● gelijk tegenover 05-2026hoogste waarde 07-2026: < 0,1%▼ -0,1 procentpunt tegenover 06-2026laagste waarde 08-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 07-2026laagste waarde 09-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 08-2026laagste waarde 10-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 09-2026laagste waarde 11-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 10-2026laagste waarde
Krediet tot € 230.000 op 30 dagen is aanvaardbaar
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 12,43 (18,19 in 2024), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 5,7% en de geldmiddelen 17,9% van het balanstotaal. Van het actief is 5,7% met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 46, klein). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 92% van hen, de liquiditeit beter dan bij 89%, de rentabiliteit beter dan bij 38% en de groei beter dan bij 43%.

De faillissementskans is berekend op 01-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risiconeutraal
verlaagt risico · Opgericht in 1988
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 2,5 mln
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Liquiditeit 12,43, liquide middelen € 454.378
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Eigen vermogen € 2,4 mln (94,3% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 23-06-2026, 38 dagen voor de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
38 dagen voor de termijn
2024
36 dagen voor de termijn
2023
37 dagen voor de termijn
2022
34 dagen voor de termijn
2021
36 dagen voor de termijn
2020
37 dagen voor de termijn
2019
33 dagen voor de termijn
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 36 dagen voor de termijn neer. In de sector (NACE 46) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 3 dagen voor de termijn, en 39% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-07-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 25 juni neer (5 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 30 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
02-11-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Opvallend

  • Positief: Opnieuw winst in 2025na een verlies van € 100.208 in 2024 € 82.825 Bekijk
  • Positief: Hogere solvabiliteit dan 95% van de sector groothandelsectormediaan 42,9% · 9.845 ondernemingen 94,3% Bekijk
  • Positief: Op tijd neergelegd sinds boekjaar 2018jaarrekening telkens binnen de termijn 8 jaar Bekijk

Recente wijzigingen

  1. · Staatsblad-akte Herbenoemingen: VPGS International bv, Vanpraet Frank en Van Praet MariaVaste vertegenwoordiger: Vanpraet Georges
  2. · Staatsblad-akte Oprichting
Alle 15 gebeurtenissen

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als V.P.S. INTERNATIONAL: groothandel in sport- en kampeerartikelen, met uitzondering van fietsen (NACE 46496). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 2 mln en € 4,3 mln, opgericht tussen 1978 en 1994.

OndernemingBalanstotaalBrutomarge
V.P.S. INTERNATIONAL Merchtem€ 2,5 mln€ 0,2 mln
Antwerp Accountancy Aartselaar€ 2,2 mln€ 0,2 mln
AMO SPORT Zottegem€ 2,2 mln€ 0,3 mln
ROBEET BIKE STYLE Tervuren€ 2,0 mln€ 0,4 mln
VANHIE Meise€ 3,3 mln€ 0,3 mln
UNIDAY Linkebeek€ 4,0 mln€ 0,1 mln
BOWDY & BRAVE Willebroek€ 4,3 mln€ 0,2 mln
Volledige vergelijking

Kerngegevens van V.P.S. INTERNATIONAL

Wat is het ondernemingsnummer van V.P.S. INTERNATIONAL?
Het ondernemingsnummer van V.P.S. INTERNATIONAL is 0434.827.046. Het btw-nummer is hetzelfde nummer met BE ervoor: BE 0434.827.046.
Waar is V.P.S. INTERNATIONAL gevestigd?
De zetel is gevestigd op Korte Ridderstraat 15, 1785 Merchtem.Ondernemingsgegevens
Wat doet V.P.S. INTERNATIONAL?
De hoofdactiviteit volgens de KBO is groothandel in sport- en kampeerartikelen, met uitzondering van fietsen (NACE 46496).
Wat is de rechtsvorm van V.P.S. INTERNATIONAL?
De rechtsvorm van V.P.S. INTERNATIONAL is Naamloze vennootschap (NV).
Wanneer werd V.P.S. INTERNATIONAL opgericht?
V.P.S. INTERNATIONAL werd opgericht op 15-07-1988.
Is V.P.S. INTERNATIONAL nog actief?
Ja, V.P.S. INTERNATIONAL staat als actieve onderneming ingeschreven in de KBO.
Hoeveel werknemers heeft V.P.S. INTERNATIONAL?
V.P.S. INTERNATIONAL had in boekjaar 2025 gemiddeld 2,1 voltijdse equivalenten, volgens de neergelegde jaarrekening.Financieel
Onder welk paritair comité valt V.P.S. INTERNATIONAL?
V.P.S. INTERNATIONAL vermeldt in haar jaarrekening 2025 de paritaire comités 201 (Paritair Comité voor de zelfstandige kleinhandel) en 100 (Aanvullend Paritair Comité voor de werklieden).
Wat is de omzet van V.P.S. INTERNATIONAL?
De omzet in boekjaar 2025 is ≈ € 940.000. Dit cijfer is geschat op basis van de brutomarge van € 229.428 en van 30 vergelijkbare ondernemingen (NACE 464). Het ligt waarschijnlijk tussen € 580.000 en € 1,3 mln.
Maakt V.P.S. INTERNATIONAL winst?
In boekjaar 2025 boekte V.P.S. INTERNATIONAL een winst van € 82.825.
Waar vind ik de jaarrekening van V.P.S. INTERNATIONAL?
V.P.S. INTERNATIONAL legde 37 jaarrekeningen neer bij de Nationale Bank van België, de laatste over boekjaar 2025.
Wanneer moet V.P.S. INTERNATIONAL de volgende jaarrekening neerleggen?
V.P.S. INTERNATIONAL moet de jaarrekening over boekjaar 2026 uiterlijk op 31-07-2027 neerleggen.Tijdlijn

Volgende stappen

Bekijk hoe klanten, leveranciers en banken uw eigen onderneming zien en wat u eerst verbetert.

Bewaar deze onderneming met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.