Ga naar inhoud

The Spice Factory

Actief
NVopgericht 197946 jaar actiefAvenue de l'Industrie 20, 1420 Braine-l'Alleud, BelgiëKBO/BCE: BE 0419.907.357
Samenvatting

The Spice Factory is actief sinds 1979 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 8,4 mln en een nettoresultaat van € 6,8 mln. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 17% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 19% van 6.075 sectorgenoten (NACE 46, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,5% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Groothandel in koffie, thee, cacao en specerijen
NACE 46370Voedingsmiddelen­industrie NACE 10840
2de sterkste personeelsgroei in Eigenbrakel, sector Groot- en detailhandel1 vestiging
Schaal
€ 70,4 mlnomzet 2025
Personeel
75,9 VTE
Eigen vermogen
€ 8,4 mln
Winst
€ 6,8 mln
Gezondheid
83 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,5%
Structuur
Moeder
The Spice Factory Group · 100%
Deelnemingen
1
Commissaris: PVMD SRLJaarrekening 8 dagen vroeg4 van 24 akten gelezen
Waarom 83verhoogt risicoLiquiditeit 1,62, liquide middelen € 1,0 mlnEigen vermogen € 8,4 mln (17,8% van het balanstotaal)1 van de laatste 3 te laatverlaagt risicoOpgericht in 1979Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
83 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel beter dan 55% van de sectorgenoten (NACE 46, middelgroot)
Financiële sterkte · streepje = 2024
Gemiddeld
Solvabiliteit 43+13
eigen vermogen 17,8% van het balanstotaal
Liquiditeit 23+20
kortlopende schulden 57,4% · geldmiddelen 2,1%
Rentabiliteit 78+2
rendement op activa 14,3%
Faillissementskans, 12 maanden
0,5% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 5 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,2% (745 ondernemingen, NACE 46, middelgroot)
Verloop 24 maanden 11-2024: 0,2% 12-2024: 0,2%● gelijk t.o.v. 11-2024 01-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 01-2025laagste waarde 03-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 02-2025 04-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 03-2025 05-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 04-2025 06-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 05-2025 07-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 06-2025 08-2025: 0,7%▲ +0,5 procentpunt t.o.v. 07-2025hoogste waarde 09-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 08-2025hoogste waarde 10-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 09-2025hoogste waarde 11-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 10-2025hoogste waarde 12-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 11-2025hoogste waarde 01-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 12-2025hoogste waarde 02-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 03-2026 05-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 04-2026 06-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 06-2026 08-2026: 0,5%▼ -0,2 procentpunt t.o.v. 07-2026 09-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 08-2026 10-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 09-2026
Krediet tot € 650.000 op 30 dagen aanvaardbaar
Liquiditeit ruim (liquiditeitsratio 1,62 tegenover 1,01 in 2024, boven de gangbare 1,5; kortlopende schulden: 57,4% en geldmiddelen: 2,1% van het balanstotaal), maar 82,2% van het actief is met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 46, middelgroot): beter dan 21% op solvabiliteit, 25% op liquiditeit, 86% op rentabiliteit en 88% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 17-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verhoogt risico · Liquiditeit 1,62, liquide middelen € 1,0 mln
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Eigen vermogen € 8,4 mln (17,8% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Opgericht in 1979
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
KBO
verhoogt risico · 1 van de laatste 3 te laat
NBB · neerleggingen
verhoogt risico · Zwakke solvabiliteit t.o.v. sector
De solvabiliteit (eigen vermogen / balanstotaal) behoort tot het zwakste kwart van de sector: beter dan 19% van 6075 sectorgenoten (2025).
NBB · sectorvergelijking
Positie tegenover 6075 sectorgenoten
Solvabiliteit
beter dan 19%
← zwakste sterkste →
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest tegen 31-07-2026 zijn neergelegd en werd neergelegd op 23-07-2026, 8 dagen voor de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
8 dagen vroeg
2024
124 dagen te laat
2023
13 dagen te laat
2022
21 dagen vroeg
2021
23 dagen vroeg
2020
2 dagen te laat
2019
31 dagen vroeg
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 8 dagen na de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 46) voor boekjaar 2024 is 3 dagen voor de termijn, en 39% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026 en moet uiterlijk op 31-07-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 23 juli neer (4 van de laatste 5 neergelegde jaren binnen 30 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
18-10-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · volledig schema
  2. Herbenoeming: PVMD SRL (commissaris)Staatsblad-akte
  3. Hoogste resultaat van 2018 tot 2025netto € 6,8 mln ▲25,5%

Opvallend

  • Positief: Eigen vermogen steeg in 2025van € 2,2 mln naar € 8,4 mln ▲ 281% Bekijk
  • Positief: Bij de beste 5% op nettoresultaatsectormediaan € 114.505 · 6.015 bedrijven € 6,8 mln Bekijk
  • Positief: 6 jaar op rij groeiomzet 2025: € 70,4 mln 6 jaar Bekijk
  • In handen van The Spice Factory Groupuiteindelijk: Gimv 100% Bekijk
  • Actief sinds 1979opgericht 11-12-1979 46 jaar Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Omzet
€ 70,4 mln
Winst
€ 6,8 mln
Solvabiliteit
17,8%
Omzet▲ 10,0%
Nettoresultaat
20182025
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
54
Sinds
1981
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-07-2027
  1. 31-12-2025Eigen vermogen boven € 5 mln
  2. 02-12-2025Jaarrekening neergelegd
  3. 16-05-2025Ontslag: Elfenbank BV (gedelegeerd bestuurder)
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
NV
Activiteit
Groothandel in koffie, thee, cacao en specerijenNACE 46370
Opgericht
11-12-1979
Boekjaar eindigt
31-12
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Statuten

Gelezen bepalingen
17
Wie tekent
De enige bestuurder
Jaarvergadering
Laatste vrijdag van mei om 16:00
Doel
“La société a pour objet la fabrication, l'achat, la vente, l'importation, l'exportation…” (akte in het Frans)
Naar Statuten

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.