SPARIVAX
SPARIVAX is actief sinds 1997 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een negatief eigen vermogen (€-2k) en een nettoresultaat van €-7k. Het eigen vermogen krimpt met ~53% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 16% van 10963 sectorgenoten (boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,8% (laag).
| Eigen vermogen | €-2k |
| Netto resultaat | €-7k |
| Beter dan sector | 16% |
| Actief | 29 jaar |
Gemengd profiel: sterk in rentabiliteit, zwakker in gezondheid.
Alle 5 assen zijn berekend uit gegevens die Checked heeft ingelezen.
Hoe berekenen we dit?
De trend is een robuuste mediaan van alle paarsgewijze hellingen tussen de boekjaren (Theil-Sen), zodat één afwijkend jaar de lijn niet kan kapen. Voor strikt positieve reeksen rekenen we ook een loggroei-variant (samengestelde jaargroei) en kiezen we de variant die de cijfers het best beschrijft.
De zone rond de projectie is 1,8 × de mediane absolute afwijking van de trend, en verbreedt per jaar vooruit (×1 / ×1,6 / ×2,2), met een minimum van 8% van de laatste waarde. Dit is een indicatieve marge, géén statistisch betrouwbaarheidsinterval.
Een reeks waarvan de afwijkingen meer dan 35% van het niveau bedragen, is te volatiel: dan tonen we bewust géén projectie. Elke projectie veronderstelt ongewijzigd beleid en kent geen niet-publieke informatie (orderboek, contracten, financieringsrondes).
| Kengetal | Dit bedrijf | Sectormediaan | Positie in de sector |
|---|---|---|---|
| Solvabiliteit | -13,8% | 42,5% | |
| Nettoresultaat | €-7k | €6k | |
| Eigen vermogen | €-2k | €60k | |
| Bruto bedrijfsmarge | €-5k | €29k | |
| Totaal activa | €13k | €175k |
Cijfers per boekjaar en ratio's
| Boekjaar | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Neerlegging | microschema | microschema | microschema | microschema | microschema |
| Omzet | - | - | - | - | - |
| EBITDA | €-6k | €-4k | €8k | €13k | €-344 |
| Nettoresultaat | €-7k | €-4k | €1k | €6k | €-7k |
| Cashflow | €-6k | €-4k | €8k | €13k | €-709 |
| Personeelskosten | - | - | - | - | - |
| Belastingen op het resultaat | €243 | €253 | €257 | €252 | €190 |
| Dividenden | - | €0 | €800 | €800 | - |
| Totaal activa | €13k | €14k | €20k | €40k | €39k |
| Eigen vermogen | €-2k | €5k | €9k | €9k | €3k |
| Schulden | €15k | €9k | €10k | €32k | €36k |
| waarvan ≤ 1 jaar | €15k | €9k | €10k | €32k | €36k |
| waarvan > 1 jaar | - | - | - | - | - |
| Werkkapitaal | €-2k | €5k | €9k | €2k | €-10k |
| Werknemers (VTE) | - | - | - | - | - |
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Current ratio | 0,87 | 1,49 | 1,85 | 1,06 | 0,73 |
| Quick ratio | 0,29 | 0,60 | 0,58 | 0,62 | 0,45 |
| Werkkapitaalratio | -14,9% | 32,2% | 45,1% | 4,9% | -25,4% |
| Solvabiliteit | -13,8% | 34,2% | 47,2% | 21,3% | 7,6% |
| Debt / equity | -8,23 | 1,93 | 1,12 | 3,68 | 12,13 |
| Langetermijnschuldgraad | - | - | - | - | - |
| Interest coverage | -29,46 | -20,40 | 38,34 | 56,97 | -1,97 |
| Bruto rentabiliteit | - | - | - | - | - |
| Netto rentabiliteit | - | - | - | - | - |
| ROA | -51,6% | -31,1% | 7,2% | 16,0% | -18,1% |
| ROE | 373,1% | -91,0% | 15,3% | 74,9% | -237,6% |
| EBITDA-marge | - | - | - | - | - |
| Klantenkrediet (DSO) | - | - | - | - | - |
| Leverancierskrediet (DPO) | - | - | - | - | - |
| Voorraadrotatie | - | - | - | - | - |
| Voorraaddagen (DSI) | - | - | - | - | - |
Volledige jaarrekening (23 posten)
| Post | Code | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balans, Activa | ||||||
| TOTAAL ACTIVA | 20/58 | €13k | €14k | €20k | €40k | €39k |
| Vaste activa | 21/28 | €139 | €280 | €420 | €7k | €13k |
| Materiële vaste activa | 22/27 | €139 | €280 | €420 | €7k | €13k |
| Vlottende activa | 29/58 | €13k | €14k | €19k | €34k | €26k |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | €8k | €8k | €13k | €14k | €10k |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | €0 | €234 | €2k | €10k | €5k |
| Liquide middelen | 54/58 | €3k | €4k | €2k | €8k | €10k |
| Balans, Passiva | ||||||
| TOTAAL PASSIVA | 10/49 | €13k | €14k | €20k | €40k | €39k |
| Eigen vermogen | 10/15 | €-2k | €5k | €9k | €9k | €3k |
| Inbreng / kapitaal | 10/11 | €6k | €6k | €6k | €6k | €6k |
| Reserves | 13 | €2k | €2k | €2k | €2k | €2k |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | €-10k | €-3k | €1k | €581 | €-5k |
| Schulden | 17/49 | €15k | €9k | €10k | €32k | €36k |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | €15k | €9k | €10k | €32k | €36k |
| Handelsschulden op ten hoogste één jaar | 44 | €1k | €714 | €1k | €1k | €211 |
| Resultatenrekening | ||||||
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | €-5k | €-3k | €9k | €14k | €218 |
| Bedrijfsresultaat | 9901 | €-6k | €-4k | €2k | €7k | €-7k |
| Financiële opbrengsten | 75 | - | €0 | €15 | €2 | €0 |
| Financiële kosten | 65 | €205 | €188 | €211 | €231 | €175 |
| Resultaat vóór belasting | 9903 | €-6k | €-4k | €2k | €7k | €-7k |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | €243 | €253 | €257 | €252 | €190 |
| Resultaat van het boekjaar | 9904 | €-7k | €-4k | €1k | €6k | €-7k |
| Te bestemmen resultaat | 9905 | €-7k | €-4k | €1k | €6k | €-7k |
-
VERHELST KristineDirecteurStaatsblad-akte 24437987 (21-10-2024)Actief02-10-2024 → heden
Voormalige bestuurders (1)
-
DRAPS XavierDirecteurStaatsblad-akte 24437987 (21-10-2024)Voormalig- → 02-10-2024
| NACE primair | Handelsbemiddeling in de niet-gespecialiseerde groothandel(46190) |
| Rechtsvorm | BV(610) |
| Oprichtingsdatum | 22-08-1997 |
| Status | Actief |
| Postcode | 1750 |
| Perceel (capakey) | Regio | Oppervlakte | Gebouwen | Hoogte / verd. |
|---|---|---|---|---|
| 23075E0171/00M000 | Vlaanderen | 3.596 m² | 1 · 241 m² | 9,6 m · 2 verd. |
| 23352F0168/00W002 | Vlaanderen | 525 m² | 1 · 114 m² | 10,0 m · 2 verd. |
Wij kennen 4 Staatsblad-aktes van dit bedrijf. Daarvan is er nog geen enkele gelezen: wat erin staat, is hier niet vastgesteld en ook niet weerlegd.
21-10-2024 1 bestuurder benoemd, 1 ontslagnemend
- VERHELST Kristine, Directeur
- DRAPS Xavier, Directeur
Technische details
{
"events": [
{
"kind": "director_out",
"role": "directeur",
"person": {
"rrn": null,
"name": "DRAPS Xavier",
"address": null,
"birth_date": "1958-07-23",
"profession": null,
"birth_place": "Ukkel"
},
"reason": "de_plein_droit_dissolution",
"subkind": null,
"via_org": null,
"statutory": "statutair",
"compensated": false,
"effective_date": "2024-10-02",
"evidence_quote": "De algemene vergadering besluit -de huidige zaakvoerder, de heer DRAPS Xavier, geboren te Ukkel op 23 juli 1958, ontslag te geven uit zijn functie en gaat onmiddellijk over tot zijn herbenoeming als niet-statutaire bestuurder voor een onbepaalde duur.",
"decharge_status": "pending_next_agm",
"mandate_duration": null,
"rep_rotation_new_rep": null,
"rep_rotation_old_rep": null,
"effective_date_qualifier": "immediate"
},
{
"kind": "director_in",
"role": "directeur",
"person": {
"rrn": null,
"name": "VERHELST Kristine",
"address": null,
"birth_date": "1963-11-23",
"profession": null,
"birth_place": "Brussel"
},
"reason": null,
"subkind": null,
"via_org": null,
"statutory": "niet_statutair",
"compensated": false,
"effective_date": "2024-10-02",
"evidence_quote": "als niet-statutaire bestuurder voor een onbepaalde duur te benoemen: mevrouw VERHELST Kristine, geboren te Brussel op 23 november 1963. Mevrouw Verhelst is hier aanwezig en aanvaardt dit mandaat.",
"decharge_status": null,
"mandate_duration": {
"kind": "indefinite",
"value": null
},
"rep_rotation_new_rep": null,
"rep_rotation_old_rep": null,
"effective_date_qualifier": "immediate"
},
{
"kind": "decharge_granted",
"role": "directeur",
"person": {
"rrn": null,
"name": "DRAPS Xavier",
"address": null,
"birth_date": "1958-07-23",
"profession": null,
"birth_place": "Ukkel"
},
"reason": null,
"subkind": null,
"via_org": null,
"statutory": "statutair",
"compensated": null,
"effective_date": null,
"evidence_quote": "De algemene vergadering zal op de volgende jaarvergadering beslissen over de kwijting van de ontslagnemende zaakvoerder voor de uitoefening van zijn mandaat.",
"decharge_status": "granted",
"mandate_duration": null,
"rep_rotation_new_rep": null,
"rep_rotation_old_rep": null,
"effective_date_qualifier": null
}
],
"notary": {
"name": "Sabine Van de Mosselaer",
"firm_city": null,
"firm_name": null,
"office_city": "Anderlecht",
"is_associated": false
},
"act_meta": {
"language": "nl",
"pub_date": "2024-10-21",
"filing_date": "2024-10-17",
"act_kind_objet": "Onderwerp akte:"
},
"decisions": [
{
"body": "buitengewone_algemene_vergadering",
"date": "2024-10-02",
"unanimous": true
}
],
"is_correction": false,
"subject_company": {
"kbo": "0461.323.486",
"name_full": "SPARIVAX",
"legal_form": "BV"
},
"publication_proxy": {
"kind": "person",
"org_kbo": null,
"org_name": null,
"person_name": "Sabine Van de Mosselaer",
"org_rep_person_name": null,
"person_role_at_subject": "notaris"
},
"co_filed_documents": [
"uitgifte",
"statuten"
],
"corrected_publication_numac": null
}| Officiële naamNL | SPARIVAX |